Талановитим російським студентам, які отримують президентські гранти, не можна буде хворіти і народжувати дітей, бо їх позбавлять стипендій. Зокрема такі обмеження для них внесло Міносвіти РФ у проект «Положення про виплату грантів Президента РФ, що надаються особам, які виявили схильності до технічної та гуманітарної творчості».

Так, право на отримання 20 000 рублів на місяць обдарований студент може втратити, якщо переведеться з бюджету на контракт, або якщо юний винахідник вирішить поєднувати навчання з роботою і перейде з денної форми навчання на вечірню чи заочну. Крім того, про стипендію президента РФ можна буде забути й у разі вагітності або академічної відпустки, зокрема й із догляду за дитиною.

Вводяться обмеження і для тих, хто наважиться одночасно опанувати дві спеціальності: попри всі свої таланти й неабияку працьовитість, такий студент зможе розраховувати на  грант лише для одного напряму навчання.

І наостанок. Російські чиновники, крім явно дискримінаційних пунктів, внесли до нового проекту й кілька лякалок. Скажімо, ненадійні особи, які надумають кинути ВНЗ, нехай навіть і через хворобу або за сімейними обставинами, не лише втратять стипендію, а й будуть змушені повернути всі вже отримані президентські гроші.

До страхітливого чорного списку недобросовісних грантоотримувачів потраплять випускники, які протягом шести місяців після отримання диплома не спромоглися влаштуватись на роботу або не відпрацювали три роки і звільнились. Таких нероб змусять сплатити штраф –  двократний розмір гранту.

За матеріалами ЗМІ РФ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу