Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького став першим серед  ВНЗ області, де створено козацький курінь.

Урочиста церемонія посвяти у козаки за участі начальника обласного оперативного штабу козацтва Дмитра Сухініна та ректора вишу Валентина Молодиченка відбулася у Свято-Покровському архієрейському соборі. Хлопці присяглися всім життям служити Україні, захищати рідну землю та не зраджувати товаришів. Більшість молодих козаків – студенти хіміко-біологічного та природничо-географічного факультетів, займаються важкою атлетикою, беруть активну участь у громадському житті, а рішення стати козаками ухвалювали самостійно та усвідомлено.

Щоб зарядитися силою, мелітопольці відвідали стародавнє святилище «Обсерваторія» на о. Хортиця. Дмитро Сухінін розповів про історію освоєння заповідного острова від давніх часів, перебування скіфів, сарматів, розташування козацьких зимівників, складів зброї та припасів. Начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко привітав молодих козаків, наголосивши на тому, що сьогодні рух на підтримку Української армії набуває загальнонародного характеру, а серед молоді тепер престижно говорити українською, знати історію та культуру рідного народу.

Учасники козацького куреня обрали старшину. Отаманом став  Андрій Лісовик – першокурсник МДПУ,  учасник антитерористичної операції, який у складі 45-го окремого полку Збройних сил України брав участь у боях під Дебальцевим проти російських найманців – «казаків». Першим завданням обласної координаційної ради козацтва для нього та його побратимів стало створення власного веб-сайту для активної участі в протидії інформаційній війні з боку Росії.

Інформує прес-служба Запорізької ОДА