Днями у Відні відбулася консультативна нарада в рамках створення Регіональної мережі ядерної освіти і підготовки персоналу в галузі ядерної енергетики STAR-NET. Метою є розвиток системи ядерної освіти і наукових досліджень у Східній Європі та Центральній Азії.

На зустрічі обговорювалися статті проекту статуту і структури організації. В результаті були підписані документи, необхідні для оформлення та реєстрації STAR-NET як юридичної організації в Австрії.

У нараді взяли участь представники 12 університетів із шести країн, а також експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Від Одеського НПУ в нараді брав участь завідувач кафедри атомних електростанцій, директор Навчально-наукового центру ядерної енергетики В.П.Кравченко.

Відкрив захід начальник секції управління ядерними знаннями МАГАТЕ Джон Гросбуа (Канада). У вітальній промові він висловив велику зацікавленість міжнародних організацій у подальшому розвитку ядерної освіти, націленому на мирне використання ядерної енергії, що вирішує економічні, соціальні та екологічні завдання.

На урочистій церемонії підписання установчих документів був присутній заступник генерального директора МАГАТЕ, директор департаменту атомної енергії М.Чудаков (РФ). Він повідомив про важливість створення такої мережі та необхідність розвитку і зміцнення подальшої співпраці між університетами та промисловістю в галузі управління ядерними знаннями.

Зараз у світі функціонують чотири подібні мережі: ENEN – європейська, ANEN – азійська, LANET – латиноамериканська і AFRO-NEST – африканська. (ОНПУ є членом ENEN).

До мережі STAR-NET вищих навчальних закладів увійдуть ВНЗ шести держав: України, Азербайджану, Вірменії, Казахстану, Білорусі та Росії.  У цьому проекті будуть обговорюватися питання стандартизації програм підготовки майбутніх інженерів, питання визнання дипломів, обміну студентами та викладацьким складом тощо.

За інформацією прес-центру Одеського НПУ