Білоруські учні навчаються правил ефективного бізнесу. Таку ініціативу започатковано в Мінській області країни ще в 2011 році. Тоді шкільних бізнес-компаній було всього 4, а минулого року вже 101. Тож, зважаючи на успішний досвід роботи управління освіти Мінського обласного виконавчого комітету з розвитку економічної освіти та підприємництва учнів, тамтешнє Міністерство освіти рекомендує цю практику для впровадження по всій країні.

Шкільна бізнес-компанія дає учням можливість застосувати теоретичні знання на практиці, така діяльність привчає до відповідальності, розвиває управлінські та лідерські навички. Діти самостійно визначають структуру компанії, розробляють стратегію розвитку бізнесу, розподіляють посади, ведуть діловодство і бухгалтерію. Здебільшого така компанія функціонує не більше одного навчального року.

У юних бізнесменів усе по-дорослому: вони проводять маркетингові дослідження, розробляють бізнес-план, організовують рекламну кампанію. Звісно ж – виробляють і реалізують продукцію, готують необхідні звітні та фінансові документи. Причому кожна шкільна бізнес-компанія сплачує податки державі та заробітну плату співробітникам.

Проекти з розвитку підприємництва активно реалізуються і в установах професійної освіти Мінської області. Наприклад, у Борисівському державному коледжі галузевих технологій створено учнівську бізнес-компанію “Антураж”, у складі якої працюють перукарня, майстерня з пошиття та ремонту одягу, магазин із реалізації швейних виробів, стіл замовлень.

З початком цього навчального року в закладах освіти Мінської області активно взялися до формування шкільних бізнес-компаній. Основними напрямами діяльності є рослинництво, виготовлення сувенірної та поліграфічної продукції, надання комп’ютерних послуг, пошиття виробів. Підприємці-початківці також організовують свята для дітей, створюють відеоролики і мультимедійні презентації, надають освітні та побутові послуги.

Особливої популярності останнім часом набувають шкільні бізнес-компанії туристичної та екскурсійної спрямованості. Учні розробляють маршрути, складають переліки природних об’єктів та історичних місць, які стануть у пригоді при організації походів та екскурсій, повідомляє Міносвіти Білорусі.

Освітній портал “Педагогічна преса”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу