Щорічно, у третю суботу вересня в Україні відзначають День винахідника і раціоналізатора, який об’єднує людей різних професій і спеціальностей, наділених рідкісним даром творчості, почуттям нового, умінням розширити межі звичного, вийти за рамки стереотипу.

Із нагоди свята 18 вересня на кафедрі матеріалознавства та пластичного формування конструкцій машинобудування технологічного факультету Луцького НТУ під егідою Волинської обласної МАН відбулася зустріч із учнями 10-х класів Луцьких НВК № 9 та гімназії № 14.

Завідувач кафедри матеріалознавства та пластичного формування конструкцій машинобудування Микола Дмитрович Мельничук цікаво розповів про досягнення та винаходи викладачів-матеріалознавців, продемонстрував зразки матеріалів, розроблені на кафедрі. Жваве зацікавлення викликав фільм, знятий нашими студентами. Учнів ознайомили з умовами вступу до Луцького НТУ та запросили обирати напрями технологічного факультету.

«Крок до майбутнього студентського життя і науки можна зробити вже сьогодні», – наголосила керівник відділу технічних наук Волинської обласної Малої академії наук Олена Бурбела. Вона представила учням учорашніх школярів, успішних «малих академіків», а сьогодні студентів-першокурсників  університету – Романа Мельника та Віталія Рибчука.

Запросила учнів до занять у секції матеріалознавства Малої академії наук її керівник – кандидат технічних наук, доцент кафедри матеріалознавства та пластичного формування конструкцій машинобудування Ольга Гулай. Заняття мають дослідно-експериментальне спрямування, що дає змогу виконувати велику кількість дослідів, які неможливо організувати в школі. Також школярі ознайомились із лабораторіями кафедри та спорткомплексом університету.

Інформує прес-центр Луцького НТУ