Підвищення прохідного бала до 140 – не перешкода, а стимул для абітурієнтів - 9«Рівень підготовки цьогорічних вступників був досить високим», – заявив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник 2 серпня на прес-конференції щодо перших підсумків вступної кампанії 2012 року. Її результати продемонстрували: підвищення прохідного бала до 140 – не перешкода, а стимул для абітурієнтів. Це також підтвердив ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський, з участю якого відбулася прес-конференція.

За словами Дмитра Табачника, вступники-2012 мали високі рейтингові показники. Особливо помітно це на прикладі найбільш популярних навчальних закладів України. Так, у КНУ імені Тараса Шевченка конкурс серед осіб, які мають більше 140 балів за результатами ЗНО і подавали документи для вступу на повний курс навчання на денній формі бакалаврату, становив майже 14 осіб на місце; у  НТУУ «Київський політехнічний інститут» – 9 осіб на місце; у ЛНУ імені Івана Франка – 13,5; у НАУ – 17; у НУ «Львівська політехніка» – 12 осіб на місце. «Отже, побоювання тих, хто вважав, що впровадження 140 балів з профільних предметів призведе до зменшення кількості вступників, не виправдалися», – розповів міністр.

Окрім того, абсолютна більшість вишів державної форми власності має високі конкурси на місця державного замовлення з числа осіб, які мають 420 і більше балів, тобто з сумою трьох сертифікатів не менш як 140 балів. Як зазначив міністр, підвищення прохідного бала із профільних предметів до 140 балів дає змогу обрати справді кращих вступників. Серед абітурієнтів –  430 переможців IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів, 417 учнів – членів Малої академії наук України, що захистили науково-дослідницькі роботи, а кількість вступників, бали сертифіката ЗНО яких є вищими за 185, становить понад 34 тисячі.

«Хочу наголосити, що основною метою підвищення прохідного бала із профільних предметів до 140 було і є намагання якісно поліпшити контингент студентів вищих навчальних закладів», – заявив Дмитро Табачник. Окрім того, кожен ВНЗ залишає за собою право збільшення прохідного бала з профільних предметів. «Рейтингові ВНЗ країни підвищують прохідний бал із профільних предметів, і я вважаю це правильним», – висловився щодо цього міністр.

Кілька даних за підсумками аналізу контингенту абітурієнтів 2012 року навів Леонід Губерський.  «Серед вступників, що подавали цьогоріч заяви до університету, є справді унікальні особи, які мають по 2 – 3 сертифікати ЗНО із найвищим результатом – 200 балів», – наголосив ректор. За його словами, таких обдарованих абітурієнтів у 2012 році вступало до КНУ імені Тараса Шевченка близько 400. Тож недивно, що прохідні бали на найбільш популярні спеціальності в цьому ВНЗ були надзвичайно високими – таку високу планку встановили самі абітурієнти. Ректор наголосив, що підвищення прохідного балу до 140 – крок не лише своєчасний, а й необхідний: «Ми вже не перший рік працюємо за системою прохідного бала не нижче 140, і ніяких проблем із зменшенням бажаючих вступити не виникало – навпаки, їх кількість збільшувалася. Стосовно абітурієнтів ми сповідуємо принцип: не кількість, а якість».

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *