Уже 22 роки місто Славутич приймає у себе гостей та учасників Міжнародного фестивалю дитячої демократії, преси та телебачення  «Золота осінь Славутича». Головна ідея фестивалю – «Хочу бачити світ щасливим»  – об’єднала навколо себе талановитих дітей і дорослих з України, Білорусі, Польщі, Японії.

Перший день фестивалю, 25 вересня, приніс його учасникам купу вражень: нові знайомства, прогулянки затишним містом, урочиста хода та яскравий вечірній концерт. Привітні й усміхнені волонтери не залишали гостей ні на хвилину й супроводжували всюди. Крокуючи центральними вуличками міста, юні журналісти помічали на собі схвальні погляди городян, які перейнялись атмосферою свята.

Учасники  працювали над творчими завданнями в номінаціях «Фото», «Преса», «Телебачення», «ІТ». Цього ж дня відбулися традиційна посвята в депутати Молодіжної ради та знайомство самоврядних молодіжних організацій; прес-конференція з міським головою, оргкомітетом і гостями фестивалю; майстер-клас від голів журі за номінаціями та молодіжна дискотека «€-party».

26 вересня не по-осінньому спекотний суботній ранок зібрав усіх на кольоровому флешмобі «Дай руку мені, друже». У мерехтливих хмарах фарби і відбитків долонь – більше, ніж святкова ейфорія. Тисячі мрій і щирих бажань – у промовистому торжестві кольорів! Це перше і єдине в Україні осіннє свято у стилі ХОЛІ!

А далі: молодіжна дискусійна платформа (майстер-класи з відомими журналістами, членами журі щодо роботи над конкурсними та спеціальними завданнями, брифінг керівництва ДСП «ЧАЕС», координаторів міжнародних проектів; «Як стати мером» – конкурс-гра серед самоврядних шкільних організацій і студентської молоді із традиційним майстер-класом від керівника Офісу реформ в Київській області, голови громадської ради з розвитку міста Славутича, президента «Клубу мерів», доктора економічних наук, професора В.П.Удовиченка. Ввечері відбулася шоу-програма для молоді «Міс Золота Осінь», переможниця якої Ольга Шевченко, учениця Славутицького ліцею, стала справжньою окрасою фестивалю, уособленням неповторної дівочої української краси.

Останній робочий день фестивального марафону – 27  вересня – розпочався молодіжною акцією із плетіння маскувальних сіток «З Україною в серці» та концертом дитячих творчих колективів і гостей міста «Золота осінь Славутича – це фантазій зірковий політ». Була на фестивалі й спортивна програма – відкриті міські турніри з баскетболу та з кінного спорту, адже наша молодь – за здоровий спосіб життя!

Енергійно, у фірмовому європейському стилі, із позитивним зарядом на подальші успіхи відбулося підбиття підсумків фестивалю та нагородження переможців у Палаці дитячої та юнацької творчості. Незмінний директор фестивалю Ніна Єрьоміна провела нагородження так, що навіть ті, хто став лауреатами, почувались переможцями! Розпочалася церемонія нагородження презентацією «Наші фестивалі» та врученням подарунків для партнерів ЗОСі – оргкомітетів фестивалів «Folkowe inspiracje» з м.Лодзь (Польща), «Прес-весна на Дніпрових схилах» з м. Київ, «Новые вершины» з м.Калинковичи  (Білорусь).

«До нової зустрічі під крилами Білого ангела!» – під таким гаслом пройшло на Центральній площі офіційне закриття фестивалю та святковий концерт гостей, переможців відомих українських телепроектів. Отже, професійне журі підбило такі підсумки «ЗОС-і-2015»:

Конкурс-гра «Як стати мером»

 • Гран-прі – команда «Гарт», Славутицький ліцей (керівник Тетяна Алених);
 • ІІ місце – команда «Майбутнє Славутича», Славутицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 (керівник Ірина Чубук);
 •  ІІ місце – команда «Дзиґа», м. Узин (керівник Вікторія Філіпова);
 • ІІІ місце – команда Чернігівського колегіуму № 11 (керівник Олена Зеленська).

Лауреати: команди «РУУШ» Славутицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, команда м.Калинковичи (Білорусь), команда «Сузір’я» Славутицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2.

Номінація «Фото»

 • Гран-прі – команда Палацу молоді ім. Юліана Тувіма, м. Лодзь (Польща) (керівник Йоланта Прошак);
 • ІІ місце – команда «Каструля», Іверська загальноосвітня школа, Донецька область (керівник Юлія Проц);
 • ІІІ місце – команда «Пульс ліцею», Київський технічний ліцей м. Київ (керівник Діана Додатко).

Номінація «Преса»

 • Гран-прі – газета «Стоп-кадр», Палац дитячої та юнацької творчості м. Славутич (керівник Ніна Скочко);
 • ІІ місце – газета «Каструля», Іверська загальноосвітня школа, Донецька область (керівник Віталіна Козієва);
 • ІІІ місце – Журнал «Дзиґа», Білоцерківський районний будинок дитячої та юнацької творчості м. Узин (керівник Зінаїда Литвин).

Номінація «Телебачення»

 • Гран-прі –Телестудія «ЮП-Ньюс» Інформаційно-творче агентство «Юн-Прес», м. Київ (керівник Анна Полісученко);
 • ІІ місце – Медіацентр «Око», м. Кіровоград (керівник Олег Ліфер);
 • ІІІ місце – «Limpid Look Production», м. Київ (керівник Олексій Вовк);
  Телестудія «Юнь» Інформаційно-творче агентство «Юн-Прес», м. Київ (керівник Богдан Петрик).

Вітаємо учасників та переможців XXII Міжнародного фестивалю дитячої демократії, телебачення, преси та творчості «Золота осінь Славутича-2015»! До зустрічі на ЗОСі – 2016!

Повідомляє прес-центр департаменту освіти і науки КОДА