Щорічно, починаючи з 1998 року,  30 вересня в Україні відзначають День бібліотек! 

Нині в Україні налічується близько 40 000 бібліотек. Серед провідних – Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського, Національна парламентська бібліотека України, Державна бібліотека України для дітей, Державна історична бібліотека України та інші. Кількість бібліотечних працівників перевищує 52 870. Користуючись прекрасною нагодою, хочемо привітати вас, шановні бібліотекарі, з професійним святом!

Шановні володарі книжок та книжних полиць, повелителі каталогів і картотек, заручники періодичних видань, газет та журналів!

Від щирого серця вітаємо вас! Ваша професія надзвичайно важлива для нашого суспільства і саме ваша відповідальна справа відкриває нам шлях до книги – джерела споконвічної мудрості та знань! Ви – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саме ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам бути обізнаними з сучасними проблемами, пізнавати реальну картину світу.

Бажаємо вам творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра, гармонії і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі. І миру всім нам!

Колектив Освітнього порталу “Педагогічна преса”