29 вересня 2015 року відбулася офіційна зустріч представників Київського університету імені Бориса Грінченка – учасників міжнародної дослідницької групи проекту IRNet 7-ї рамкової програми Єврокомісії з питань науки та освіти (доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, проректор з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності Морзе Н.В., доктор філологічних наук, доцент, завкафедрою романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Махачашвілі Р.К.) з ректором Остравського університету, м. Острава, Чехія, доктором мед. наук, професором Я. Лата і проректором з міжнародних зв’язків, доктором суспільних наук, професором Д. Яндачка.

Остравський університет в місті Острава було створено на основі Педагогічного коледжу, відкритого в 1953 році. В результаті реорганізації 28 вересня 1991-го було заснований класичний університет. Попри короткий період свого існування університет зміг перетворитися на конкурентоспроможну наукову та освітню установу.

На сьогодні навчання в університеті здійснюється за бакалаврськими, магістерськими, подовженими магістерськими і докторськими програмами.

У рамках зустрічі з керівництвом Остравського університету було підписано офіційну двосторонню угоду про наукове та академічне співробітництво між Остравським університетом і Київським університетом імені Бориса Грінченка.

У межах цієї угоди представники університетів розробляють дорожню мапу конкретних напрямів і проектів партнерства.

Напрями партнерства залучають загальноуніверситетські формати співпраці:

– створення міжнародного консорціуму університетів для реалізації науково-дослідних проектів рамкової програми Горизонт-2020 в межах наукових напрямів, осередків і шкіл, що розбудовані в Київському університеті імені Бориса Грінченка та Остравському університеті,

– створення міжнародного консорціуму університетів для реалізації PhD (докторантської) програми за напрямом “Інформаційно-комунікативні технології освіти”,

– запуск міжнародної програми магістерської спеціалізації “Менеджер електронного навчання” (із залученням Сілезького університету, Польща),

– співпраця в галузі інформатизації освіти, розбудови відкритих освітніх електронних просторів,

– співпраця в галузі соціальних академічних проектів (Університет третього віку, соціальний проект Університету Грінченка «З Києвом і для Києва»)

– спільний проект освітньої роботи з обдарованою молоддю,

– залучення студентів та академічного складу Київським університетом імені Бориса Грінченка до програми академічної мобільності Еразмус+ в Остравському університеті (напрями: Інформаційно-комунікативні технології освіти, соціогуманітарні науки, європейські студії, англійська, романська, германська філологія, переклад, міжкультурна комунікація).

Прес-центр КУ імені Бориса Грінченка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *