1 жовтня в головній конференц-залі Житомирського державного університету імені Івана Франка урочисто відкрили IV Міжнародну науково-теоретичну  конференцію «Толерантність як соціогуманітарна проблема сучасності», що триватиме два дні.

Організаторами конференції міжнародного масштабу стали Житомирський державний університет імені Івана Франка (Україна), Вища гуманітарно-теологічна школа імені Михайла Беліні-Чеховського (Польща), Донецький національний університет (Україна), Жешувська політехніка (Польща), Інститут державної служби і місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України (Україна), Бурятський державний університет (Росія), Інститут славістики технічного університету Дрездена (Німеччина), Могильовський державний університет імені А. О. Кулешова (Білорусь) та Українсько-турецький культурний центр «Сяйво» (м. Київ).

«Як повага до представників різних етносів, релігій і культур толерантність виступає необхідною умовою виживання і розвитку сучасної цивілізації. В умовах зростання агресії і широкого використання насильницьких способів вирішення соціально-політичних, релігійних, етнічних проблем цілком закономірним є прагнення до поширення нової філософії толерантності, що обґрунтовувала б іншу систему життєвих цінностей та пріоритетів, передбачала готовність сприймати інших такими, якими вони є, і взаємодіяти з ними на основі діалогу й згоди. Суперечність між дедалі більшою потребою суспільства в утвердженні толерантності як стратегії взаємодії між соціальними групами і людьми, як цінності і недостатньою привабливістю еталонів і практик толерантних моделей поведінки, наявних у соціумі, актуалізує тему нашої конференції», – зазначив ректор ЖДУ ім. І. Франка Петро Саух.

Привітали учасників конференції й ректор Вищої гуманітарно-теологічної школи імені Михайла Беліні-Чеховського (Польща) Анна Слонеска-Полок і голова правління Українсько-турецького культурного центру «Сяйво» Демір Гьокхан.

Під час роботи пленарного засідання науковці України, Польщі, Німеччини, Росії, Білорусі та Азербайджану обговорили проблеми релігійної толерантності, міжетнічної толерантності та інтелігенції, толерантність поведінки в політичному житті України та повсякденні, функціональні особливості українських медіа в умовах війни, проблеми нетолерантного ставлення до вимушено переміщених осіб у сучасних українських ЗМК тощо.

Потім розпочали роботу десять секційних засідань. Серед них «Соціально-філософська рефлексія феномена толерантності. Парадокси толерантності»,  «Толерантність у контексті сучасної комунікативної філософії», «Контроверзи релігійно-конфесійної та міжетнічної толерантності», «Толерантність: національна ідентичність і проблеми історичного минулого», «Проблеми толерантності в контексті соціальних комунікацій», «Сучасний світовий порядок: випробування толерантністю», «Толерантність і довіра: соціально-політичний та морально-етичний виміри», «Культурні смисли толерантності», «Міфологія та міфопоетика толерантності в сучасних умовах» та «Мовна толерантність: типологія комунікативної взаємодії».

Читайте також: Військово-спортивний конкурс «Призовник-2015» виявив переможців

Завершиться дводенна IV Міжнародна науково-теоретична  конференція «Толерантність як соціогуманітарна проблема сучасності» в ЖДУ ім. І. Франка «круглими столами»: «Мультикультурний світ: мистецтво жити разом» та «Україна як геополітична реальність: між антропологією насильства і культурою толерантності».

Прес-центр ЖДУ ім. І. Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *