Днями в Холі Чемпіонів НСК «Олімпійський» відбувся урочистий старт соціально-культурного проекту «БЕЗМЕЖ». Його основною метою є створення «Світу Рівних Можливостей» та активізація в інформаційному полі України теми прав громадян з інвалідністю.

У презентації проекту взяли участь міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, міністр соціальної політики Павло Розенко, уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, а також представники посольств, спортсмени-паралімпійці, громадські діячі та волонтери.

«Не треба бути байдужим до проблем громадян з особливими потребами. Це обов’язок кожної людини. Адже в усьому цивілізованому світі люди з інвалідністю справді мають необмежені можливості. Для них у містах – у кожній установі, в громадському транспорті, у спортивних клубах – створюється безбар’єрне середовище. І тому вони почуваються повноцінними громадянами своєї країни. Ми також повинні рухатися цим європейським шляхом», – зазначив Ігор Жданов.

Як приклад такого безбар’єрного середовища міністр молоді та спорту назвав Західний реабілітаційно-спортивний центр, що на Львівщині. «Коли ми разом із Валерієм Сушкевичем відкривали другу чергу цього центру, то мене надзвичайно вразив сам підхід і філософія його будівництва. Там дійсно створено безбар’єрне середовище, в якому люди з інвалідністю не відчувають жодних обмежень. І дуже важливо, що сьогодні там проходять реабілітацію воїни АТО», – наголосив Ігор Жданов.

За його словами, подібні стандарти та архітектурні норми повинні сповідуватися при будівництві та реконструкції об’єктів інфраструктури по всій Україні.

«Також надзвичайно приємно, що обличчям проекту «БЕЗМЕЖ» став мій радник на громадських засадах, герой АТО Юрій Весельський. Цей небайдужий, відкритий, життєрадісний, молодий і талановитий хлопець зумів перебороти труднощі, пов’язані з важким пораненням. Він працює військовим інструктором, допомагає нашому міністерству та приносить користь своїй країні. «БЕЗМЕЖ» – це дуже правильний і потрібний соціально-культурний проект. Через такі ініціативи та життєві історії треба змінювати суспільну свідомість у ставленні до громадян з особливими потребами. Вдячний усім, хто долучився до проекту», – наголосив Ігор Жданов.

Міністр також побажав присутнім на заході спортсменам-паралімпійцям вдало підготуватися до Паралімпіади в Ріо-де-Жанейро, що відбудеться у 2016 році. У свою чергу Валерій Сушкевич подякував Ігорю Жданову за підтримку проекту «БЕЗМЕЖ» та паралімпійського руху в Україні.

Повідомляє прес-центр Міністерства молоді та спорту України