Даєш 100% захист? - img1Найнадійніший засіб попередження небажаної вагітності – слово «ні». Все ж, який метод контрацепції дійсно захистить? Навряд чи ви отримаєте стовідсоткову відповідь на це запитання, але головні моменти потрібно знати. Попереджений – означає захищений.

Якби люди певним чином не регулювали чисельність свого потомства, то жінки народжували б майже кожного року. А якби усі діти були запланованими, то нас було б мінімум втричі менше. Тож не дивно, що питання контрацепції турбувало жінок усіх віків і народів. Методів оберігання від небажаної вагітності існує чимало. Вони діляться на бар’єрні, хімічні, хірургічні, природні та гормональні. Значно зручніше ділити методи контрацепції по мірі надійності. Тож, вони бувають надійними, середньої надійності, ненадійними та безглуздими. Як не дивно, найпопулярнішими у молоді виявляються ненадійні та безглузді методи. Не вірите? Перевірте.

Трохи історії
До наших днів збереглися традиційні секрети африканських і тібетських племен приготування різного зілля, настояного на травах і корінні. Приміром, єгиптянки вкладали в піхву губки, просочені солоним рисовим відваром, чоловіки використовували презервативи з тканини. У Древньому Римі і Древній Греції дуже популярними були вагінальні трубки, зволожені лимонним соком або оцтовим розчином. Мешканки Південно-східної Азії пили сік незрілих ананасів, а мексиканки – молоко зелених кокосів, китаянки робили спеціальний точковий масаж. На Русі жінки парилися в гарячій лазні.
Але, мабуть, найдавнішим і найпоширенішим засобом від небажаної вагітності, був і залишається досі перерваний статевий акт.

«Встиг – не встиг»
Метод переривання статевого акту обіцяє чоловікам ранню імпотенцію, а жінкам розхитані нерви – ненадійний. Дійсно, це варварський метод, коли доводиться переривати статевий акт в найвідповідальніший момент. Сам по собі процес неприємний і малоефективний ( у 20% чоловіків кілька капель сім’яної рідини виділяється вже у процесі статевого акту). Спеціалісти відмічають, що кількість вагітностей при його застосуванні досягає 30 зі 100.
Зрозуміло, що застосовуючи цей вид контрацепції, чоловік має бути досвідченим, аби чітко знати свій організм і усі свої особливості, щоб за секунду до… встигнути вийти. Тобто потрібно довіряти чоловікові і бути в ньому впевненій, аби дозволити так робити. Тож варто задуматися, щоб не почути: «Ой, пробач, я не встиг», або щось в цьому плані.
Про захист від інфекцій в даному випадку навіть мова не йде.
Крім перерваного статевого акту є ще два ненадійні способи контрацепції. Календарний метод – потрібно вираховувати «небезпечні» і «безпечні» дні. Температурний метод – «небезпечні» дні обчислюють по температурі тіла – метод дуже складний. Ці методи вимагають великої акуратності і педантичності. У молоді це рідко виходить, і тому ці методи зазвичай «не спрацьовують». Про їх переваги і недоліки можна прочитати у будь-якому джерелі.

«Дякую дюрексу за синочка»
Такі фрази нерідко зустрічаєш на форумах по обговоренню контрацепції. Виробники презервативів обіцяють 98% гарантії. Мої спостереження значно зменшують цей відсоток. Чи то більшість моїх знайомих потрапили у ті два відсотки…
Як це не дивно, презервативи відносяться до засобів середньої надійності. Справа в тому, що надійними вважаються презервативи, придбані в аптеці: їх потрібно правильно зберігати і правильно використовувати. Хоча презерватив – єдиний засіб, який захищає від інфекцій, що передаються статевим шляхом (СНІД, гонорея, хламідіоз).
Ви, певно, думали, що він абсолютно надійний. Чи не так?
Для продовження списку – сперміциди (пасти, свічки, пігулки, які вводяться в піхву перед статевим актом). При правильному використанні надійні відсотків на 75. Але ви спробуйте їх правильно застосувати! Важливо чітко дотримуватися інструкції. Не кожна пара сидітиме з годинником, чекаючи 10 хвилин, аби почалася дія «свічки». Крім того, ці методи викликають дискомфорт в кращому випадку, в гіршому – дисбактеріоз або молочницю. Раджу почитати інструкцію перед вживанням. Побічну дію пишуть не «зі стелі».

«Люба, ти не забула випити пігулку?»
І чому тільки таких пігулок не п’ють чоловіки? Нам же ще народжувати потім потрібно буде…
Оральні контрацептиви можуть дозволити собі лише впевнені у партнері люди. Щоб не писали в інструкції, чи не говорили в рекламі про останні технології, як би не переконували лікарі – все одно більшість жінок від них набирає вагу. Причому не стільки в кілограмах, скільки просто «пливе» фігура. У них міститься багато гормонів (навіть сьогодні), усі мої знайомі, які їх починали приймати, округлялися скрізь. При тому, що пили дорогі та якісні, і довго підбирали їх з лікарем.
«Коли я звернулась до гінеколога, аби підібрати контрацептив, вона одразу ж дала мені направлення на аналізи і до інших лікарів пройти обстеження. – Розповідає Євгенія. – Після довгих перипетій з аналізами на руках вона назначила мені «Ярину». Вже через тиждень після прийому виявила у себе таку побічну дію, про яку навіть не йдеться в інструкції. Коли я сказала про це лікарю, то її відповідь мене поразила наповал: «Ну… можливо… вона тільки недавно з’явилася. Нам тут рекламку приносили… Давайте спробуємо щось інше» Цієї побічної дії я не знайшла в інструкції навіть через три роки після появи препарату».
Ось прямий приклад, як частіше всього підбирають гормональні контрацептиви.

«Там же спіралька всередині»
Внутрішньоматочна спіраль ставиться тільки після народження першої дитини. Ставлять її на декілька років. Принцип дії – спіраль не дає закріпитися заплідненій яйцеклітині (це важливо для віруючих жінок – такий-собі міні-аборт кожного місяця). Більшість жінок, які користуються нею – задоволені. Незадоволені жаліються на постійні болі в низу живота, порушенням циклу, і т.д. Спіраль захищає лише від внутрішньоматкової вагітності. Так що ембріон може розвиватися в маткових трубах, наслідком чого може бути розрив – далі – лікарня.
«Про свій випадок ніде не читала і не чула. Коли моїй дитині виповнилося півроку – я поставила спіраль на п’ять років. Думала, що на п’ять… через півроку моя спіраль зламалася: просто вилетіла одна її частина. Мій гінеколог в це не повірила. Але коли дістала другу половинку, сказала, що за тридцять років досвіду вперше таке бачить, – сміється Оксана, – наступного разу буду просити гарантії від виробника».
Кільце, яке вдягається на шийку матки раз на місяць, може «перекочувати» на статевий орган партнера. Гормональний пластир «відлітає», або неестетично виглядає. То як же іще можна вберегтися?

«Мабуть, я дострибалася»
Перевіривши вищезгадані «винаходи» людства, і отримавши «дві смужечки на тесті», жінки вдаються до «народних, перевірених» методів. Власне вони і потрапляють у список безглуздих. Шматок лимона, пігулка аспірину, господарське мило, пепсі-кола, розчин оцту і марганцівка – це неповний список того, що жінки умудряються ввести у піхву. Гінекологи застерігають, що ці способи мають низьку ефективність. Контрацептивний ефект досягається завдяки зміні середовища піхви, в якому сперматозоїди можуть втрачати свою рухливість. Необхідно пам’ятати, що застосування таких способів багате порушенням мікрофлори піхви, що веде до певного дискомфорту і навіть до захворювань.
Ще винахідники шматок вати змочують в одеколоні і обтирають голівку члена перед введенням. Цікаво дізнатися, що відчувають при цьому чоловіки…
«Мабуть, я дострибалася», – сказала мені однокурсниця. Їх хтось сказав, що відразу після сексу потрібно пострибати. Але «витрусити» сперматозоїдів неможливо. Середня швидкість сперматозоїда – 3 мм на хвилину (на прямій дистанції вони рухаються в 10 разів швидше). Спробуйте позмагатись: хто швидше.

Пігулка завтрашнього дня
Часто буває, чи правильніше, частіше всього, буває спонтанний секс, а жоден з партнерів не має при собі протизаплідних засобів. Чи, наприклад, рветься презерватив. Що робити в цій ситуації? Сподіватися «на пронесе» страшно, щось робити потрібно терміново – у найближчі 72 години. Тільки після консультації з лікарем можна випити “Постинор”. На жаль, деякі дівчата зловживають «пожежною» контрацепцією, а це призводить до тяжких наслідків.
Звичайно, існує значно більше видів контрацепції, котрі допомагають уникнути незапланованої вагітності. Ефективність кожного методу значною мірою залежить від уміння користуватися ним. Тож найбезпечнішим буде такий секс, після якого жінка не побоїться народити дитину, якщо щось «не спрацює».

Вікторія Швидка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *