Із 1 по 5 жовтня 2015 року Волинський обласний центр туризму, спорту та екскурсій організував для туристсько-педагогічного активу області виїзний семінар-практикум  у Республіці Білорусь на запрошення Міжнародної федерації спортивного туризму та туристсько-спортивного союзу Білорусі.

У рамках семінару педагоги Волині мали можливість ознайомитись із системою туристсько-краєзнавчої роботи у місті Гродно на прикладі обласного центру туризму і краєзнавства, обмінятись досвідом роботи з розвитку спортивного туризму між освітянами з різних областей Білорусі, а також побувати на міжнародних змаганнях із техніки пішохідного туризму, які проходили в цей же час у м.Гродно.

У змаганнях взяли участь близько 200 спортсменів – 14 команд із Білорусі, України та Росії. Делегацію України, до складу якої ввійшли кращі команди туристів Києва, Миколаєва та Волині,  представляв віце-президент Федерації спортивного туризму України, директор Волинського обласного центру туризму, спорту та екскурсій Леонід Толстіхін. Змагання найвищого, п’ятого, класу відбувались на трьох екстремальних дистанціях. У перший день спортсмени змагались в особистому заліку в парку в центрі міста Гродно. За змаганнями із цікавістю спостерігали місцеві жителі, гості міста та представники влади.

Наступні два дні боротьба на туристських трасах продовжилась у лісопарку «Пишки». Попри відмінність у правилах змагань між двома країнами, надзвичайну складність і специфіку дистанцій, спортсмени з України – команда Миколаївської області – посіла друге місце у загальному заліку на міжнародних змаганнях. Спортсмени Києва та волиняни на окремих дистанціях також мали хороші результати.

Обмін досвідом, обговорення проблем і перспектив розвитку спортивного туризму у позашкільних навчальних закладах, проведення спільних туристсько-спортивних і краєзнавчих заходів для дітей та педагогів, міжнародна співпраця між освітянами двох країн – основні питання, що були в центрі уваги під час спільної роботи у ході семінару.

Ольга ЯЦЮК, зав. інформаційного відділу ЦТСЕ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *