ЗНО для 9 класів – від ідеї до пілотного проекту - zno3Міністерство освіти і науки України запустило пілотний проект, який передбачає вступ до коледжів, технікумів, училищ за результатами тестування, пише ІА «Наголос».

За словами заступника керівника департаменту вищої освіти МОН Миколи Фоменка, випускники 9-х класів писатимуть тести. Таким чином, вступ до навчальних закладів буде максимально прозорим.

«Це торкнеться навчальних закладів, які готують молодших спеціалістів. І в результаті буде чітко працювати система ступеневої підготовки: у часі виграє учень, бо менше треба буде вчитися, і виграє держава, бо менше треба буде виділяти коштів. І важливо також те, що все буде чесно, відкрито і прозоро», – підкреслив М. Фоменко.

ЗНО для девятикласників – ініціатива Українського центру оцінювання якості освіти. Втілити її директорка УЦОЯО Ірина Зайцева раніше обіцяла вже з 2016-го.

За словами освітянки – наприкінці червня Президент Віктор Янукович затвердив стратегію розвитку освіти до 2021 року. Одним із пунктів, запропонованих УЦОЯО, було тестування для дев’ятикласників.

Нагадаємо: наступного року на ЗНО чекають нововведення. У 2014-му у тестах з математики знову з’являться завдання з відкритою відповіддю. А порушників, імовірно, каратимуть позбавленням права складати ЗНО на кілька років.

Цьогоріч зовнішнє незалежне оцінювання охопило 322,5 тисячі осіб. Шестеро із них отримали найвищий бал – 200 балів із трьох предметів.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *