Понад 160 кращих спортсменів-туристів  узяли участь у Чемпіонаті області зі спортивного туризму серед юніорів і студентів, що відбувся 9 – 11 жовтня на турбазі «Табір Сонячний». Його організували управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації та обласний Центр туризму, спорту та екскурсій.

На урочистому відкритті Чемпіонату директор обласного Центру туризму, спорту та екскурсій, головний суддя змагань Леонід Толстіхін, зазначив: «Цього року на базі «Табору Сонячний» відбулось багато різноманітних заходів зі спортивного туризму, краєзнавчих, військово-патріотичних і відпочинково-оздоровчих для школярів, студентів, вчителів і навіть працівників управлінь та відділів освіти. Ці змагання є підсумковими у цьому році й найскладнішими, на них виступають найдосвідченіші спортсмени. Приємно, що з кожним роком збірні команди районів і міст Волині мають високі показники і демонструють високий рівень туристської майстерності. Такі результати досягаються завдяки тому, що тренують їх досвідчені педагоги, які у свою чергу самі пройшли хорошу школу підготовки та беруть активну участь в усіх заходах, що проводить обласний Центр туризму».

Змагання проводились за окремою програмою серед юніорів і студентів вищих навчальних закладів. Протягом трьох днів спортсмени вели напружену боротьбу за першість у трьох видах змагань: техніка пішохідного, водного та велосипедного туризму.

Змагання з техніки пішохідного туризму потребували від учасників неабиякої спортивно-технічної підготовки, щоб подолати скелелазну стінку, різноманітні переправи, траверси, спуски та підйоми. В загальному заліку, що складався з особисто-командних і командних змагань на дистанціях «Смуги перешкод», перемогу виборола команда Камінь-Каширського району, друге місце посіли школярі Любомльського району і третє – у спортсменів  станції юних туристів м.Ковеля.

У  велосипедному туризмі пріоритети дещо змінились. За результатами трьох дистанцій – «фігурне водіння», «велокрос» та 10-кілометрове «велоралі» – переможцями стали велотуристи Старовижівського району, друге місце – у школярів Камінь-Каширського  району і третє – за спортсменами Луцького району.

Змагання з водного туризму містили теж три дистанції на різних видах суден: катамаран, байдарка та човен. Найкращу майстерність у водному туризмі продемонстрували юні туристи Маневицького району.

Паралельно  із  школярами  змагались  і  студенти  вищих навчальних закладів. У комплексному заліку, що складався із результатів змагань з пішохідного, водного та велосипедного туризму, перемогу святкували студенти інституту фізичної культури Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, друге місце у турнірній таблиці посіла команда Волинського технікуму національного університету харчових технологій, а замкнула трійку лідерів команда «Меридіан» географічного факультету Східноєвропейського національного університету.

Кращими в заліку серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації стали студенти Волинського технікуму національного університету харчових технологій, друге місце – в учнів Луцького педагогічного коледжу, і третє – в команди коледжу технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Переможці та призери в загальному заліку отримали грамоти управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації та кубки, а переможці та призери в особистому заліку кожного виду були нагороджені дипломами обласного Центру туризму, спорту та екскурсій.

Ольга Яцюк, завідувач  інформаційного відділу ЦТСЕ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *