Унікальне Перше фоліо Шекспіра може з’явитись у всесвітній мережі -Бодліанська бібліотека Оксфордського університету оголосила про збір коштів для того, щоб відсканувати та викласти в інтернет першу збірку п’єс Шекспіра, відому під назвою Перше фоліо. Цей розкішний фоліант – приклад роботи найвищого класу, виконаний на друкарському верстаті єлизаветинської епохи для багатої, привілейованої аудиторії.

Потрібно 20 тис. фунтів стерлінгів (близько 31 тис. доларів). Проект підтримали британські знаменитості: актор і письменник Стівен Фрай, актриса Ванесса Редгрейв, режисер Пітер Холл, а також актори, продюсери та науковці.

Якщо задум вдасться втілити, то унікальну книгу зможе “погортати” будь-хто. Користувачі мережі матимуть змогу побачити позначки і написи, залишені сучасниками Шекспіра.

Цікаво, що фоліант прекрасно ілюструє смаки читачів. Так, наприклад, “Ромео і Джульєтту” за чотири століття зачитали до дірок, але мало хто цікавився “Королем Іоанном”, сторінки якого залишилися майже недоторканими.

За матеріалами gazeta.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *