Новий Закон “Про вищу освіту” запустив процес  зміни мережі українських вишів. У Міністерстві освіти і науки переконані, що одним із чинників підвищення якості освіти стане скорочення вишів. Альтернативою недосконалим ВНЗ може стати професійно-технічна освіта, що нині стрімко розвивається. По-перше, цьому сприятиме переформатування ПТНЗ, а саме створення багатопрофільних центрів ПТО, по-друге, має позитивно вплинути активна участь роботодавців у підготовці тих фахівців, які завтра прийдуть працювати до них на підприємство.

Днями на базі Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну відбулася  презентація матеріально-технічної бази спільно з Фондом Ебергарда Шьока «Модернізація освіти за професією «Маляр. Реставратор декоративно-художніх фарбувань» у рамках німецько-українського пілотного проекту, орієнтованого на західноєвропейські стандарти з метою модернізації й адаптації визначених професій.

Захід відвідали Петер Мьоллер, член правління Фонду Ебергарда Шьока; Торальф Вайзе – віце-президент Фонду підтримки будівельної галузі; В’ячеслав Супрун, директор департаменту професійно-технічної освіти МОН України; Олена Фіданян, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА; Павло Зможний, директор ДП «КАПАРОЛ УКРАЇНА», представники Федерації роботодавців України.

Директор КВПУ будівництва і дизайну Георгій Алексенко показав гостям навчально-матеріальну базу закладу та майстерні, презентував навчальні аудиторії та бібліотеку, майстерню «Монтаж систем утеплення будівель та штукатурних робіт», кабінет «Технологій малярних та реставраційних робіт». Усі охочі отримали можливість спробувати себе в ролі малярів-реставраторів на майстер-класі та дізнатися про західноєвропейські технології й сучасні будівельні матеріали.

Варто зазначити, навчальний заклад дуже вразив своєю сучасністю та креативністю. Тут створено всі умови для підготовки фахівця широкого профілю, який володітиме необхідними в його професії, ремісничими здібностями й технологічними знаннями. Технологічні процеси здійснюються матеріалами торгових марок «CERESIT» і «CAPAROL».  На модернізацію навчального закладу з міського бюджету додатково було виділено 300 тисяч гривень і 90 тисяч гривень на вікна.

Сьогодні в будівельній галузі України зростає попит на кваліфікованих фахівців. Дедалі частіше висуваються вимоги, щоб знання та якість робіт наближалися до прийнятих у Західній Європі рівнів і стандартів. Німецько-український пілотний проект має на меті поширення набутого досвіду модернізації професійно-технічної освіти в галузі будівництва та її адаптації до західноєвропейських стандартів.

Відкриття майстерні збіглося з урочистим святом. Цього дня Київське вище професійне училище святкувало свою 68-му річницю. Творчі учні та викладачі закладу вражали своїми талантами. Відчувалося, що тут справді живе дружня велика родина.

Довідково: 10 червня 2014 року було підписано Меморандум про співпрацю між Фондом Ебергарда Шьока (Федеративна Республіка Німеччина) та Міністерством освіти і науки України. Спільно зі стейкхолдерами професійної освіти й надалі впроваджуватимуться нові сучасні професії, інноваційні технології навчання, спрямовані на досягнення високих європейських стандартів якості, а реалізація Меморандуму сприятиме модернізації професійної освіти України, подальшому зміцненню співпраці між Україною та Німеччиною.

Фонд Ебергарда Шьока є приватним фондом (з погляду цивільного права), який визнано благодійним. Фонд засновано у 1992 році інженером-будівельником та підприємцем Ебергардом Шьоком.

Освітній портал “Педагогічна преса”

Відео Дмитро Погорєлов, Тарас Руденко