Старшокласників на сході України навчать, як захищатися від маніпуляцій, мислити критично та порозумітися в умовах соціального конфлікту. 

У п’яти східних областях України — Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській і Харківській — розпочали освітній проект для шкільної молоді “Враховуй різницю”. Організатори запрошують до участі всі школи.  

У рамках проекту “Враховуй різницю” з початку 2016 року старшокласникам викладатимуть новий предмет — курс за вибором “Кроки до порозуміння”, над розробкою якого наразі працюють експерти.

Пілот діятиме у близько 500 школах Запорізької, Дніпропетровської, Харківської областей, а також у районах Донецької та Луганської областей, що підконтрольні українському уряду. Зацікавлені школи інших областей також можуть узяти участь.

Реалізовує проект громадська організація “Вчителі За Демократію та Партнерство” у рамках проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

“Його ідея виникла як відповідь на потребу та виклик українського суспільства в умовах соціального конфлікту та перехідного періоду, — розповідають організатори. — Основне наше завдання — сприяти об’єднанню розділених родин і громад з огляду на існування різних точок зору. Ключовий месидж — враховувати різноманітність і використовувати її як ресурс для розвитку”.

Читайте також: Студенти ЖДТУ в житомирському госпіталі привітали бійців із Днем захисника України

На спеціальних уроках старшокласники навчатимуться, як порозумітися в умовах конфлікту та поважати різницю в думках і поглядах, як сприймати інформацію критично та захищатися від маніпуляцій, а також формулювати та відстоювати власну позицію в обговореннях та дискусіях.

 Переглянути зміст та структуру програми нового курсу

Для учителів проведуть безкоштовні тренінги з методики викладання нового предмета. Усі навчальні матеріали будуть передані в навчальні заклади також безкоштовно.

Після закінчення проекту організатори влаштують всеукраїнський навчальний дебатний турнір, на якому змагатимуться команди учнів з усіх областей-учасниць проекту.

ЯК ШКОЛАМ ПРИЄДНАТИСЯ ДО ПРОЕКТУ?

Щоб взяти участь у проекті, школи впродовж жовтня-грудня 2015 року мають:

–        або написати/зателефонувати у головний офіс проекту;

–        або зв’язатися з координаторами в областях-учасницях;

–        або зареєструватися онлайн — організатори вам зателефонують.

Усі контакти — за вказаним посиланням.

 

КІЛЬКА ПРИЧИН, ЧОМУ ВАРТО ПРИЄДНАТИСЯ ДО ПРОЕКТУ:

ШКОЛА: стане учасницею важливого освітнього проекту, що покликаний об’єднати громади, та безкоштовно отримає навчальні матеріали для вивчення нового предмета — курсу за вибором “Кроки до порозуміння”;

УЧИТЕЛІ: пройдуть навчання на безкоштовних дводенних тренінгах, де не лише навчаться методики викладання нового предмета з критичного мислення, а й освоять нові інтерактивні технології та отримають універсальні інструменти для результативної роботи на будь-яких уроках;

СТАРШОКЛАСНИКИ: отримають сучасні інструменти комунікації, навчаться критично мислити, виявляти маніпуляції, формулювати та відстоювати власну позицію у дискусіях, поважати та приймати різницю в думках і поглядах. А також візьмуть учать у всеукраїнському навчальному дебатному турнірі. Ці навички критичного мислення стануть цінними для дітей як у навчанні, так і в будь-яких життєвих ситуаціях, щоб бути ефективними.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *