Минулого тижня на факультеті соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету прочитали професори Отто та Флоренс Дріджер (Канада) відкриті лекції з теми: «Відновне правосуддя». Майбутні психологи та соціальні педагоги взяли участь в обговоренні нагальних питань правосуддя та перспектив запровадження його альтернативних форм. До обговорення долучилися і студенти Економіко-правничого коледжу ЗНУ, які навчаються за спеціальностями «Соціальна робота» та «Соціальна педагогіка».

Відновне правосуддя успішно розвивається протягом останніх 25 років на теренах США, Австралії та Нової Зеландії. Серед європейських країн воно законодавчо закріплене в Австрії, Бельгії, Великій Британії, Норвегії та Фінляндії, Польщі, Чехії. На сьогодні в Україні тривають активні дії із запровадження відновного правосуддя. Отто та Флоренс Дріджер брали активну участь у розробці теорії та практики відновного правосуддя в Канаді та в Україні.

Варто зазначити, що співпраця Запорізького національного університету з Отто та Флоренс Дріджер триває понад 20 років. За цей час вони майже щороку відвідували ЗНУ, аби прочитати цикл лекцій на актуальну соціальну тематику, надавали методичну та консультативну допомогу студентам і викладачам, волонтерам і фахівцям соціальної галузі. Завдяки співпраці з канадськими колегами в нашому університеті реалізували програми закордонного стажування студентів і педагогічних працівників, провели міжнародні конференції, у яких вони взяли участь, викладачі ЗНУ розробили нові навчальні курси.

До того ж, кілька поколінь студентів нашого вишу мали можливість прослухати лекції канадських професорів та ознайомитися з міжнародною практикою в соціальній галузі.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *