На базі юридичного факультету Запорізького національного університету провели Всеукраїнські студентські інтелектуальні змагання з адміністративного судочинства імені Володимира Стефанюка. За звання кращих знавців цієї галузі права змагалися 16 команд із провідних вітчизняних вищих навчальних закладів, що готують юристів. 

Традиційне для вишу змагання, що проводиться на його базі вже понад сім років, користується неабиякою популярністю серед студентів-правників України. Так, у заході взяли участь представники провідних вишів Києва, Бердянська, Дніпропетровська, Ірпеня, Одеси, Ужгорода, Харкова та Запоріжжя.

Цього разу організатори заходу не обмежилися лише перевіркою, а подбали й про підвищення рівня знань студентської молоді. Так, учасники змагань в онлайн-режимі змогли поспілкуватися з відомим правознавцем – професором кафедри юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимиром Бевзенком.

На початку змагань із допомогою жереба команди розділились на пари – ті, що представляли інтереси позивачів, і ті, що виступали відповідачами. Їхні представники мали не лише підготувати промову, в якій відстоювали б інтереси своїх клієнтів, але й оформити відповідні документи. При цьому у відбірковому турі, у півфіналі та у фіналі змагань учасники мали розглянути різні фабули справ. Їхній рівень знань, а також вміння вдаватися до експромтів, триматися перед глядачами та суддями, здатність правильно аргументувати свою позицію, емоційно забарвлювати свої виступи, не витрачати зайвих слів при наведенні аргументів й акцентувати увагу аудиторії на потрібних тезах – усе це оцінювало професійне журі, до якого увійшли представники Запорізького окружного адміністративного суду, відомі науковці-правознавці, юристи-практики тощо.

Цього разу журі навіть не визначило когось у традиційних номінаціях «Кращий позивач» і «Кращий відповідач», оскільки всі команди порадували однаково сильними виступами. Відзнаку «За кращу аргументованість» отримала четвертокурсниця юридичного факультету ЗНУ Дар’я Степаненко, а «Найкращим оратором» визнали студентку Одеської національної юридичної академії Тетяну Коробову.

У результаті напруженої боротьби команда Академії адвокатури України (Київ) посіла 3 місце, представники юридичного факультету ЗНУ вибороли 2 місце, а студенти Одеської національної юридичної академії – 1 місце.

На всіх переможців чекали солодкі подарунки та комплекти підручників і посібників з адміністративного права, завдяки яким вони зможуть покращити свій рівень знань в обраній галузі. Крім того, книги із фахових дисциплін отримали й інші учасники змагань. А справжнім подарунком для всіх студентів стала екскурсія на о. Хортицю, що принесла багато позитивних емоцій.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *