Наукові експерти з Естонії та України 19-23 жовтня зібрались у Львівському національному університеті імені Івана Франка, аби в рамках програми Осінньої школи «Добре врядування через залучення громадянського суспільства в Україні» обговорити питання концепції «ефективного управління» в контексті реформи децентралізації влади  в Україні.

Надзвичайний і Повноважний Посол України, завідувач кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Маркіян Мальський зазначив, що сьогодні Україна стоїть перед нагальною потребою здійснення широкомасштабної реформи адміністративно-територіального устрою та реформи місцевого самоврядування.

«Ефективне управління є ключовим питанням для розвитку нашої країни, а обговорення і запровадження механізмів його реалізації – першочерговим завданням для молодої генерації українців», – вважає він.

«Успішна реалізація реформи місцевого самоврядування сприятиме більш ефективній реалізації Україною політики європейської інтеграції, розвитку співробітництва з європейськими інституціями, насамперед із Радою Європи та Європейським Союзом», – наголосив Маркіян Мальський.

У цьому, на його переконання,  допоможе позитивний реформ Естонії, яка за короткий термін досягла своєї мети в реалізації плану поліпшення економічного, соціального та політичного життя країни на шляху до європейської інтеграції.

Аби «розгорнути ширшу дискусію щодо концепції «ефективного управління» і напрацювати механізми її застосування в сучасній Україні», до обговорення залучено закордонних експертів, зокрема фахівців з Університету Тарту.

Естонські колеги готові поділитися досвідом з українцями.

«Наша мета – допомогти Україні», –  заявила під час відкриття Осінньої школи заступник директора з академічних питань Університету Тарту Ольга Богданова. Естонський експерт,  окрім того,  зазначила, що, «беручи активну участь у дискусіях, ми повинні випрацювати спільне рішення щодо механізмів ефективного управління, а відтак, маємо можливість долучитись до творення нового майбутнього  України».

Нагадаємо, що  проект  «Добре врядування через залучення громадянського суспільства в Україні» реалізовується вже втретє. До цього експертні школи відбулись у Молдові та Грузії.

Організатором Осінньої школи в Україні є факультет міжнародних відносин Львівського  університету спільно з Університетом Тарту (Естонія) за сприяння та фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Естонії.

 Повідомляє прес-центр Львівського національного університету ім.Івана Франка

Фото Олега Вівчарика

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *