1 серпня на засіданні Кабінету Міністрів України схвалено розпорядження «Про затвердження плану заходів у зв’язку з 70-ми роковинами початку насильного вивезення мирного населення з території окупованої України  на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни».

Зокрема, згідно з затвердженим планом заходів, на ІІІ квартал 2012 року заплановано проведення Всеукраїнської наукової конференції та тематичних конференцій у населених пунктах України, присвячених 70-им роковинам цієї трагедії.

Окрім того, у навчальних закладах та закладах культури, військових частинах проводитимуться науково-практичні конференції, семінари, засідання,  засідання за круглим столом, тематичні лекції, уроки пам’яті, бесіди, тематичні екскурсії до музеїв, зустрічі з колишніми “підневільними робітниками”, інші заходи, присвячені трагічним подіям та долям людей, які були насильно вивезені з території окупованої України на примусові роботи  під час Великої Вітчизняної війни.

Також МОНмолодьспорт проводитиме Всеукраїнський конкурс студентських та учнівських наукових праць, присвячених цим трагічним подіям.

У бібліотеках і музеях, у тому числі навчальних закладів, будуть розгорнуті книжкові експозиції документальних джерел, наукових праць, мемуарної літератури, художніх творів, виставки фотографій та плакатів, кіно-, відеоматеріалів про вивезення окупантами мирного населення з території України на примусові роботи.

Прийняте урядове рішення дасть змогу вшанувати пам’ять жертв насильного вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи на території Німеччини або її союзників, що перебували у стані війни з колишнім Союзом РСР, або на території окупованих ними інших держав у період Великої вітчизняної війни 1941 – 1945 років.

Привернути увагу українського суспільства до трагедії жертв нацистських переслідувань і збереження пам’яті про них – така мета затвердженого плану заходів та залучення міністерств, відомств, ряду обласних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, творчих спілок, учених тощо до реалізації заходів, пов’язаних з 70-ми роковинами початку насильного вивезення мирного населення з території окупованої України  на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни.

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу