У Хмельницькому відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар «Вивчення географії України в умовах переходу на нові навчальні програми у 8-9 класах загальноосвітніх навчальних закладів». До міста над Південним Бугом приїхали 23 методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Із вітальним словом до гостей звернулися головний спеціаліст Міністерства освіти і науки України Роман Гладковський, директор департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Олег Фасоля, ректор Хмельницького ОІППО, доктор педагогічних наук, професор Віктор Берека, заступник начальника управління освіти Хмельницької міської ради Тетяна Дупляк, завідувач науково-методичного центру управління освіти Хмельницької міської ради Галина Думанська.

Учасники семінару розглянули  питання нормативного та навчально-методичного забезпечення географічної освіти, організації навчально-дослідної та краєзнавчої роботи учнів, упровадження інформаційних технологій у навчальний процес, патріотичного виховання дітей засобами географії тощо.

Своє бачення означеної проблематики колегам виклали фахівці Міносвіти, науковці Інституту модернізації освіти, Київського національного університету ім.Т.Шевченка, Кам’янець-Подільського національного університету ім.І.Огієнка, Харківського державного педагогічного університету ім.Г.Сковороди, Гуманітарного інституту Київського університету ім.Б.Грінченка, представники видавництв «Педагогічна преса» і «Картографія» та фахових журналів і газет.

Досвідом роботи на семінарі поділилися автори програм і підручників з географії, методисти, кращі вчителі міста Хмельницького.

Цікавим був у практичний модуль у Хмельницькому НВК № 10. Тут педагоги відвідали майстер-клас (учитель Гоцка О.І.)  та уроки географії (вчитель Худецька Л.В.) і природознавства (вчитель Синиця Л.О.).

Учасники семінару оглянули у ХОІППО експозицію музею «Історія освіти Хмельницької області. Витоки та сьогодення», побували у Меджибізькій фортеці, ознайомилися з пам’ятними місцями Хмельницького.

Підсумком ґрунтовної дводенної роботи стали розроблені рекомендації щодо покращення якості сучасного уроку в умовах переходу на новий Державний стандарт освіти.

Інфоцентр Хмельницького ОІППО

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *