Нещодавно в актовій залі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулась презентація поетичної збірки «Філософія війни», присвяченої воїнам АТО.

У доробку автора – завідувача кафедри суспільних дисциплін, професора УДПУ Анатолія Карасевича – вже кілька поетичних збірок. До четвертої книги «Філософія війни» увійшли більше 200 поезій, написані за останні майже 20 років. Сюжет книги відображає лихоліття, що залишили надзвичайно важкий слід у долі українського народу, – найкривавіша Друга світова війна, війна в Афганістані 1979-1989 рр. та «неоголошена війна» на сході України. Однак наскрізною ідеєю, що пронизує кожен твір збірки, є думка: війна – це великий злочин, всенародне горе, величезний біль і невиправдані втрати.

Разом з автором його вірші презентували викладачі, студенти, творчі колективи. Особливої задушевності заходу додали покладені на музику вірші Анатолія Олександровича, вони стали піснями. На презентацію книги «Філософія війни» були запрошені й особливі гості – рідні воїнів-уманчан Анатолія Слонського, Олексія Курмашева та Ігоря Шлямара, які героїчно загинули, захищаючи незалежність нашої держави. Саме їм автор присвятив кілька хвилюючих поезій. Світлу пам’ять тих, хто не повернувся додому із війни, присутні вшанували хвилиною мовчання.

Захід завершився патріотичною піснею «Слава Україні», яку виконали учасники вокального тріо «Гонта», та поезією «Свята пам’ять», що прозвучала як ода «посивілим не в пору» солдатам.

 Центр культури і дозвілля “Гаудеамус” УДПУ імені Павла Тичини 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу