23 жовтня в Premier Palace Hotel Kharkiv стартувала Перша всеукраїнська олімпіада і форум з кібербезпеки HackIT – 2015. З вступним словом виступив ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол.

У рамках форуму близько 20 експертів провели лекції, серед яких, наприклад, розробник біткоін-сервісів із Фінляндії Мартін Альберт (Martin Albert). Увага приділялася практичним моментам — як захистити себе і свої дані від недоброзичливців і як не попастися на вудку шахраїв.

Захід розкрив теми про найбільш популярні способи крадіжки даних, найнадійніші методи захисту й вразливості сучасних комп’ютерів, цифрових пристроїв, методи шифрування даних і системи їх зберігання та передачі.

Паралельно з форумом у сусідній кімнаті відбувалась олімпіада. У ній взяли участь близько 100 осіб (здебільшого з Харкова, Києва та Одеси), які до цього склали тестові завдання. Половина з них — студенти НТУ «ХПІ» та комп’ютерно-технологічного коледжу Політеху.

Один з організаторів заходів — проректор із науково-педагогічної роботи НТУ «ХПІ» Едуард Рубін зазначив, що участь Політехнічного на форумі велика: крім півсотні студентів, тут присутні більше десяти професорів вишу, які займаються дослідженнями у сфері IT-технологій.

«Ми хочемо показати, наскільки сьогодні важлива ця спеціалізація, привернути увагу до галузі безпеки в сфері IT. Весь світ давно мислить ширше, є ті, хто нападає в мережі і хто захищає, є повноцінні кібервійська. В Україні вже створюється кіберполіція. Але цьому напрямку поки що приділяється недостатньо уваги у ВНЗ. Кафедри є, але вони не повністю задовольняють потреби. Тому багато IT-фахівців самостійно розвиваються в цьому напрямі. Зокрема, і для цього потрібен форум — обмінюватися знаннями та досвідом», — розповів Едуард Рубін.

Захід проводився напередодні 70-річчя підписання Статуту Організації Об’єднаних Націй, що відзначається 24 жовтня. Організатори форуму з кібербезпеки і кіберолімпіади HackIT, а також керівництво ХПІ підтримали пропозицію Міжнародного комітету захисту прав людини проінформувати учасників про діяльність ООН і привітати їх з цією подією.

На знак солідарності учасники форуму додали на свої бейджі листівки з символікою 70-річчя ООН. На підтримку всесвітньої акції сходи в місці проведення заходу висвітлили блакитною підсвіткою — офіційним кольором Організації Об’єднаних Націй.

Проректор Едуард Рубін вручив вітальну грамоту Міжнародного комітету захисту прав людини ректору НТУ «ХПІ» Євгену Соколу.

Прес-служба НТУ “ХПІ”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *