Із метою виявлення та підтримки обдарованих дітей, популяризації, пропагування досягнень учнів МАН у науково-дослідницькій та конструкторсько-винахідницькій діяльності та залучення учнівської молоді до науково-технічної творчості  днями у  столиці відбувся фінальний етап VІ Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України».

Учасниками заходу є учні 9 – 11 класів ЗНЗ і вихованці позашкільних, професійно-технічних, вищих  І- ІІ рівнів акредитації навчальних закладів, які є учнями-членами Малої академії наук та активно займаються науково-дослідницькою діяльністю.

Організатори конкурсу: Національний центр «Мала академія наук України», Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» і Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Призовий фонд надано Публічним акціонерним товариством «Державний експортно-імпортний банк України”.

На фінальному етапі виставки було представлено близько 100 учнівських робіт з усіх регіонів України за тематичними розділами: Електроніка та приладобудування; Матеріалознавство і перспективні технології; Машинобудування; Інформаційно-телекомунікаційні системи; Екологія та ресурсозбереження; Технічна творчість та винахідництво; Робототехніка та робототехнічні системи.

У складі делегації від Київської області були переможці обласного етапу: Абдула Марина, учениця 11 класу Згурівської загальноосвітньої школи I – III ступенів Київської області, вихованка гуртка Київської обласної МАН; Сіволапов Максим, учень 10 класу Білоцерківської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів № 12 з поглибленим вивченням інформаційних технологій Київської області; Коваленко Андрій, учень 8 класу Кагарлицької загальноосвітньої школи I – III ступенів № 3 Київської області; Приходько Олександр Сергійович, студент Київського коледжу ресторанного господарства Національного університету харчових технологій, вихованець Києво-Святошинського районного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

За висновками експертного журі конкурсу Абдула Марина посіла ІІ місце в номінації «Матеріалознавство і перспективні технології», а Приходько Олександр посів ІІІ місце у номінації «Екологія та ресурсозбереження». Коваленко Андрій та Сіволапов Максим нагороджені дипломами учасників виставки.

Крім виставки-конкурсу, на якій учні захищали свої дослідницько-експериментальні проекти, на учасників чекали цікаві лекції від провідних українських вчених, майстер-класи та участь у конференції з енергоефективності, що проходила в Американському домі.

Методист Київської обласної Малої академії наук учнівської молоді Олена Фоміна, яка супроводжувала учасників виставки-конкурсу, зазначила, що пошуково-дослідницькі та конструкторські роботи юних учасників виставки мають різноманітну спрямованість і можуть претендувати на їх практичне впровадження в різних галузях науки і техніки.

Повідомляє департамент освіти і науки КОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *