Нещодавно голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України Юрій Кращенко та секретар Ради Юлія Овчинникова перебували у Варшаві (Республіка Польща) в рамках проекту «Інноваційний університет і лідерство», організаторами якого є факультет «Artes Liberales», Міжнародний фонд досліджень освітньої політики, Спілка ректорів вищих навчальних закладів України.

Проект «Інноваційний університет і лідерство» дає змогу здійснити порівняльний аналіз освіти і науки в Україні та Республіці Польща, впроваджувати кращий польський досвід в українській системі вищої освіти.

Участь у проекті передбачала курс тренінгів, які пройшли на базі Варшавського університету та індивідуальні консультації з провідними польськими науковцями й експертами в галузі освіти та науки.

Українські вчені зустрілися з ідеологом та ініціатором багатьох польських освітніх реформ, професором, президентом Національної ради науки і вищої освіти Польщі Єжи Возніцьким. Під час зустрічі були обговорені плани стосовно організації співпраці українських та польських експертів щодо напрацювання змін до освітнього і наукового законодавства України з метою його адаптації до принципів Європейського дослідницького простору, зокрема щодо підтримки молодих учених.

Під час зустрічі з головою Ради молодих учених при Міністерстві науки та вищої освіти Польщі Емануелем Кульчицьким було схвалено декларацію про співпрацю між радами молодих учених. Також сторони домовилися поглибити співпрацю в проведення шкіл з написання грантових заявок та якісних публікацій.

За інформацією Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України