2 листопада до ЖДУ імені Івана Франка вкотре завітав відомий у Європі філософ, професор, ректор Академії Іґнатіанум (м. Краків, Республіка Польща), д-р Юзеф Бремер. Мета приїзду ректора польського вишу до ЖДУ ім. І. Франка – зустріч з ректором університету Петром Саухом і читання курсу лекцій  з аналітичної  філології та філософії мови для магістрантів та аспірантів ННІ іноземної філології ЖДУ ім. І. Франка.

У ході зустрічі ректори Петро Саух та Юзеф Бремер обговорювали проблеми кризи освіти та важливі питання двостороннього співробітництва. Зокрема, йшлося про скорочення кількості вишів у Польщі та Україні, якість освіти, ентузіазм викладачів і наукові проекти.

«У Польщі є тенденція, що виділятимуть кошти не на навчання студентів, а на дослідницькі проекти. І вже з тієї суми видаватимуть певну частину на навчальний процес. Тому Академія нині має переорієнтовуватись. І найперше, що я зробив як ректор, –  ввів за прикладом ЖДУ посаду проректора з наукової роботи.  Пані проректор є літературознавцем за фахом, тому уже встигла налагодити хороші контакти з науковцями ЖДУ», – каже ректор Академії Іґнатіанум Юзеф Бремер.

Насамкінець зустрічі ректори ЖДУ ім. І. Франка та Академії Іґнатіанум визначилися, що науковці українського та польського вишів працюватимуть над написанням спільних наукових проектів за програмою Еразмус і грантами.

«Цього разу професор Юзеф Бремер приїхав до ЖДУ ім. І. Франка у новому статусі – ректора Академії Іґнатіанум. Це дало можливість напряму визначити та обговорити спільні наукові проекти. Одним із перших буде з соціальної педагогіки. До цього проекту залучатимемо наших колег із Бельгії, Німеччини та Італії», – ділиться результатами зустрічі ректор ЖДУ ім. І. Франка Петро Саух.

Нагадаємо, що в 2012 році польському професору, доктору Юзефу Бремеру за заслуги перед ЖДУ ім. І. Франка, тісну співпрацю з науковими виданнями університету присвоїли звання Почесного доктора Житомирського державного університету імені Івана Франка.

Прес-центр ЖДУ ім. І. Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *