29 жовтня на факультеті іноземної філології відбувся ювілейний, двадцятий, методичний семінар для вчителів іноземних мов на тему «Сучасні технології та методики навчання іноземних мов на перехресті культур і цивілізацій». Семінар проводився спільно з Інформаційно-аналітичним методичним центром Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Запорізької міської ради.

108 учителів англійської, німецької та французької мов шкіл м. Запоріжжя та Запорізького району відвідали по два практичні заняття в шести секціях (англійська, німецька та французька мови). Під час семінарів використовували технічні засоби навчання, якими зазвичай користуються викладачі факультету.

IMG_3054Гостям запропонували низку практикумів. Для вчителів англійської мови були представлені такі теми: «Актуалізація міждисциплінарних зв`язків на заняттях з англійської мови (старші класи)» (доцент, кандидат педагогічних наук Наталя Надточій); «Формування навичок письмового мовлення: написання есе (англійська мова – рівень В2)» (доцент, кандидат філологічних наук Світлана Запольських); «Конструкція «складний додаток» та її функціонування в сучасній англійській мові» (доцент, кандидат філологічних наук Оксана Шевчук); «Напрямки використання інтерактивних технологій з метою активізації іншомовної комунікативної діяльності учнів» (доцент, кандидат педагогічних наук Катерина Ружин, доцент, кандидат філологічних наук Віталій Соколов, старший викладач Тетяна Чаплінська); «Методика навчання читання з використанням інформаційно-комунікативних технологій» (викладач Анна Драч); «Прийоми формування іншомовних комунікативних навичок учнів у процесі використання інтерактивних технологій на уроках іноземної мови» (доцент, кандидат педагогічних наук Ольга Каніболоцька та доцент, кандидат філологічних наук Анна Ваніна).

Учителі французької мови змогли ознайомитися з «Риторикою зображення» (доцент, кандидат філологічних наук Галина Морошкіна) та «Особливостями використання проектів з метою активізації іншомовної комунікативної діяльності» (стажист університету Дю Мен Клеманс Лангле).

Для учителів німецької мови запропонували такі теми: «Гете в розмовно-побутовій німецькій мові» (старший викладач Тетяна Хайдукова) та «Семінар-презентація DLL – вчимося навчати німецької» (доцент, кандидат філологічних наук Ольга Тупахіна).

На перерві вчителі також ознайомилися з новітніми ресурсами Наукової бібліотеки ЗНУ й у подарунок отримали навчально-наукові праці авторів факультету іноземної філології.

Під час заходу було оголошено про традиційний конкурс на кращий відгук про прочитану книгу іноземною мовою серед учнів 10-11 класів.

З метою покращення зворотного зв’язку було проведене анкетування серед учасників. Вчителі, серед яких було 92 % випускників факультету іноземної філології ЗНУ, високо оцінили рівень підготовки та проведення методичного семінару-практикуму, а також висловили побажання щодо тематики наступного семінару.

Як показала практика, подібні семінари сприяють розвитку взаємодії між факультетом іноземної філології Запорізького національного університету та школою, забезпечують перспективні зв’язки в навчанні іноземних мов у форматі «школа – вищий навчальний заклад».

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *