30 жовтня на базі історичного факультету Запорізького національного університету відбувся щорічний науково-методичний семінар-практикум для вчителів шкіл м. Запоріжжя на тему «Інноваційні методики викладання історичних дисциплін та підготовка учнів до участі в конкурсних заходах». Цього разу семінар був організований факультетом спільно з Інформаційно-аналітичним методичним центром Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради. У практикумі взяли активну участь понад 80 учителів і 60 учнів загальноосвітніх закладів усіх районів Запоріжжя.

Під час відкриття семінару його учасників привітали декан історичного факультету ЗНУ, професор Володимир Мільчев і завідувач відділу виховної та позашкільної роботи Інформаційно-аналітичного методичного центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Ірина Олійник, які побажали усім присутнім творчих успіхів та плідної праці.

Ключовим проблемам методики викладання шкільного курсу новітньої історії України присвятив свій виступ завідувач кафедри новітньої історії України, професор Федір Турченко. Про сучасні ініціативи ОБСЄ в галузі соціогуманітарної освіти гостям розповів керівник лабораторії модерної історії України та інноваційних освітніх технологій, професор кафедри історії України Сергій Терно. Ґрунтовний науково-методичний аналіз результатів проведення всеукраїнських олімпіад з історії запропонував у своєму виступі професор кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин ЗНУ Олександр Давлєтов. Актуальними та інформативними були доповіді доцента кафедри новітньої історії України Василя Гвоздика та доцента кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Сергія Білоножка, які зосередились на висвітленні особливостей учнівської творчої самопідготовки до  участі в конкурсах дослідницьких робіт МАН  з історії. Усі презентації, методичні матеріали та інформаційні ресурси, використані під час проведення семінару розміщені на сайті історичного факультету у вільному доступі.

Водночас із методичним семінаром для шкільних вчителів на факультеті були проведені спеціалізовані майстер-класи з підготовки учнів 8-х, 9-х, та 10-х класів до участі в конкурсних змаганнях з історії. З інформацією про умови вступу, особливості вступної кампанії 2016 року та конкурентні переваги навчання в Запорізькому національному університеті присутніх ознайомив заступник декана з профорієнтаційної роботи, доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Станіслав Черкасов. Для гостей заходу була проведена екскурсія факультетом, під час якої усі охочі отримали можливість відвідати лабораторії та музеї факультету. Про особливості роботи археологічної лабораторії учасникам семінару розповів її керівник, доцент кафедри історії України Геннадій Тощев. Цікаву та змістовну екскурсію до Музею етнографії народів Півдня України та Музею історії радянської повсякденності гостям запропонував заступник декана історичного факультету, доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Роман Молдавський.

Після завершення науково-методичного семінару-практикуму всі його учасники отримали сертифікати.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *