Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара з презентацією Програм академічного обміну відвідала делегація представників Фонду імені Фулбрайта в Україні. Представники Посольства США в Україні та співробітники українського відділення Фонду провели ознайомчі зустрічі з керівництвом, студентством і викладацьким складом університету.

Директор Програми імені Фулбрайта в Україні Марта Коломиєць, помічник аташе з питань культури і освіти Посольства США Кетрін Хелок, асистент Програми в Україні Ганна Пасенко та стипендіатка Ірена Халупа представили значні можливості програми. Зокрема, на зустрічі з керівництвом ДНУ йшлося про широкі можливості академічних обмінів.

Ректор ДНУ ім. О.Гончара, професор Микола Поляков зазначив, що університет має значний досвід співпраці з Фондом. «Починаючи з 1993 року, 11 наших студентів і викладачів отримали гранти Фонду Фулбрайта. Кілька стипендіатів і нині працюють у ДНУ та втілюють наукові й методичні напрацювання, отримані завдяки Фонду в професійній діяльності. Також ми приймали в ДНУ американських викладачів-стипендіатів Фонду, які читали лекції студентам. Сьогодні наш університет здійснює підготовку магістрів за 80 спеціальностями і бакалаврів – за 68, тож наші студенти можуть якнайширше використовувати академічні гранти», – наголосив ректор.

Під час зустрічі представників Фонду імені Фулбрайта зі студентською та науковою спільнотою ДНУ були презентовані три стипендіальні Програми академічного обміну, відкриті для українських заявників: Fulbrught Scholar Program, Fulbright Faculty Development Program та Fulbright Graduate Student Program.

dnu-fulbrajt-2Як повідомила асистент Програми в Україні Ганна Пасенко, кожна з цих стипендіальних програм висуває доволі суворі вимоги до претендентів. Обов’язковими критеріями відбору кандидатів є українське громадянство та проживання в Україні, вільне володіння англійською мовою на професійному рівні та необхідність повернення до України на два роки після завершення терміну гранту (відповідно до вимог академічної візи J-1, що надається учасникам програм). Сам відкритий конкурсний відбір учасників проходить за три етапи: заповнення онлайн-анкети та подання необхідних документів, серед яких обов’язковий науковий план дослідження, рекомендаційні та мотиваційні листи заявника – період рецензування конкурсних робіт; англомовна співбесіда в Українському Офісі Програми в Києві – особи, рекомендовані до фіналу, там також складатимуть комп’ютерні тести з англійської мови TOEFL іBT (Internet-based Test of English as a Foreign Language ) та GRE General Test (Graduate Record Examination); остаточне затвердження фіналістів Наглядовою радою науковців імені Фулбрайта та Радою міжнародного обміну науковцями (CIES) у Вашингтоні. Усі підготовчі витрати учасників конкурсу (включаючи подальшу візову підтримку, медичне страхування, вартість квитків в обидва боки тощо) покриваються Офісом.

 

За інформацією ДНУ ім. Олеся Гончара

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *