Близько сотні школярів з усієї України продемонстрували власні ідеї, проекти, розробки на VI Всеукраїнській науково-технічній виставці-конкурсі інноваційних проектів «Майбутнє України», яку в Києві організував Національний центр «Мала академія наук України».

Представлені на виставці проекти можуть претендувати на їх практичне впровадження у різних галузях науки і техніки. Учасники і відвідувачі виставки-конкурсу мали сприятливу можливість ознайомитися з роботами та проектами у сферах машинобудування, електроніки та приладобудування, матеріалознавства і перспективних технологій, інформаційно-телекомунікаційних систем й технологій, екології і ресурсозбереження, технічної творчості та винахідництва, робототехніки та робототехнічних систем.

Учениця МАН Руслана Дєлієва з м. Кіровограда розробила систему освітлення й обігріву приміщень, що дасть змогу зменшити енерговитрати. В основі методу ? прилад, що освітлює важкодоступні приміщення, вбираючи енергію сонячного світла. На основі приладу дівчина створила систему обігріву, що працює за схожим принципом.

МАНівець Олег Даниленко з Полтавщини представив метод, що дасть змогу зекономити електроенергію комунальним службам, запропонувавши  встановити в мережі мікроконтролер, який уможливить роботу системи освітлення в режимі очікування.

Учениця Малої академії наук із Сумщини Софія Бєлолюбцева презентувала на конкурсі революційний проект: дівчина пропонує будувати нові енергетичні міста. Для них винахідниця склала математичну модель з усіма необхідними прорахунками. Софія вважає, що в енергетичному місті будинки мають самі забезпечувати себе енергією – треба відмовлятися від шкідливих ТЕС та АЕС. Від традиційного транспорту теж краще відмовитися на користь електромобілів, метрополітену і трамваїв – так екологічніше. Комп’ютерна програма, розроблена Софією, дасть змогу не лише моделювати місто, а й прогнозувати його майбутнє.

Чимало цього року на конкурсі і традиційних учнівських фаворитів – роботів. На виставці можна було побачити робота-картографа, робота-планетохода, а також трансформера, що допомагає дітям з обмеженими можливостями пройти реабілітацію.

Найбільшу кількість наукових проектів було представлено в номінації «Екологія і ресурсозбереження», в яких школярі досліджують способи отримання та переробки енергії, вивчають сучасні методи розв’язання екологічних проблем. Так, Тетяна Чікалова із Запоріжжя запропонувала створювати біля компактних груп будинків біогазогенератори, які могли б забезпечувати мешканців цих будинків біогазом та електроенергією.

У номінації «Електроніка та приладобудування» Михайло Павлюк із Волині представив систему управління реанімаційним ліжком голосовими командами на основі модуля EasyVR. У номінації «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології» Борис Шибка (м.Дніпропетровськ) розробив автономний комплекс дистанційного виявлення перешкоди для осіб з порушенням зору, що полегшує таким людям пересування в просторі, насиченому предметами.

Богдана Рева в номінації «Робототехніка» презентував власноруч сконструйований квадрокоптер, за допомогою якого можна проводити аеророзвідку місцевості, патрулювання території, спостереження з висоти за різними об’єктами та переміщенням людей, фото- та відеофіксацію, а також використовувати як тренажер для отримання навичок керування схожими літальними пристроями.

Крім участі у виставці, юні дослідники відвідували наукові лекції, знайомилися з програмою «Нова енергетична освіта», брали участь в учнівській конференції з питань енергозбереження й енергоефективності.

Інформує МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *