5 – 6 листопада в Кіровоградському національному технічному університеті проходила ювілейна Х Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми конструювання, виробництва та експлуатації сільськогосподарської техніки». Підтримку університету в організації та проведенні заходу надали Міністерство освіти і науки України і Кіровоградська обласна державна адміністрація.

Як зазначив під час відкриття науково-практичної конференції ректор КНТУ, член-кореспондент НААНУ, професор Михайло Черновол, матеріали на конференцію надало багато науковців із декількох країн: представники провідних наукових установ та вищих навчальних закладів, фахівці та спеціалісти сільськогосподарських підприємств.

На початку конференції заступник голови Кіровоградської ОДА Сергій Коваленко переказав учасникам і гостям заходу вітання від голови КОДА Сергія Кузьменко, наголосивши на важливості тематики конференції для розвитку вітчизняного агропромислового комплексу.

Під час пленарного засідання Х Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми конструювання, виробництва та експлуатації сільськогосподарської техніки» з доповідями виступили: заступник директора з наукової роботи Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства», професор Валентин Мироненко (тема доповіді: «Перспективи переведення сільськогосподарських тракторів на альтернативні види палива»); професор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Володимир Ветохін («Деякі аспекти адаптації технологій обробітку ґрунту в нестабільних кліматичних умовах»); завідувач кафедри автоматизації виробничих процесів КНТУ, професор Сергій Осадчий («Переваги частотних методів синтезу систем автоматизації керування рухом мобільної сільськогосподарської техніки»); професор кафедри експлуатації та ремонту машин КНТУ Юрій Кулєшков («Подальше підвищення технічного рівня шестеренних насосів гідросистем сільськогосподарських машин»).

Крім цього, провідний конструктор Херсонського машинобудівного заводу Сергій Бойченко розповів про світові тенденції використання різних технологій обробки ґрунту на прикладі машин, що випускаються цим підприємством, а заступник із наукової роботи завідувача кафедри сільськогосподарського машинобудування КНТУ, доцент Олексій Васильковський ознайомив аудиторію з науково-технічним доробками кафедри СГМ Кіровоградського національного технічного університету. Це різноманітні розпушувачі ґрунту, розпушувачі-удобрювачі; котки-подрібнювачі рослинних решток; вузли та механізми сівалок, зерноочисні машини, комплекс для дослідження та випробування висівних пневмомеханічних апаратів сівалок тощо.

Решту доповідей учасників науково-практичної конференції «Проблеми конструювання, виробництва та експлуатації сільськогосподарської техніки» було представлено на тематичних секціях: «Конструювання і виробництво сільськогосподарської техніки. Моделювання та механіко-технологічні проблеми вдосконалення робочих процесів сільськогосподарських машин»; «Механізація переробки та зберігання сільськогосподарської продукції»; «Автоматизація сільськогосподарського виробництва»; «Підвищення надійності машин та технічного сервісу в умовах реформування АПК»; «Тертя і зношування у сільськогосподарській техніці».

Подані на конференцію наукові статті згодом буде опубліковано у фаховому загальнодержавному міжвідомчому науково-технічному збірнику «Конструювання, виробництво та експлуатація сільськогосподарських машин».

 Олександр Виноградов, КЕНТУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *