Наприкінці минулого тижня на базі ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка за участі почесних гостей із Німеччини та Польщі в рамках VII Брехтівських драматургічних читань урочисто відкрили науково-дослідний інститут «Драматургія».

«Творчість Б. Брехта має транснаціональну особливість: об’єднує науковців і країни. Для нас сьогодні найбільша цінність, що наші колеги та друзі з Німеччини та Польщі – керівник Брехтівського науково-дослідного центру в м. Ауґсбурґу, доктор Юрген Гілесгайм, доктор Кароліна Гілесгайм, директор Ауґсбурґського музею історії імені Максиміліана, професор Крістоф Емендерфер та ректор Академії Іґнатіанум, професор Юзеф Бремер – об’єднуються навколо Брехта і України. Житомирський державний університет імені Івана Франка стає центром тяжіння з вивчення творчості Брехта і всього, що пов’язане з вивченням драматургії в різних країнах світу», – наголосив ректор ЖДУ. ім. І. Франка Петро Саух.

Директором науково-дослідного інституту «Драматургія» призначено завідувача кафедри германської філології та зарубіжної літератури, доктора філологічних наук, професора Олександра Чиркова. Саме йому належала ідея створення цього інституту.

Як зазначив директор «Драматургії», вже близько двох років він працював над створенням науково-дослідного інституту з філології, якому немає аналогів в Україні. Спочатку «Драматургія» – це був науково-творчий комплекс, який, як жартує Олександр Чирков, працював «підпільно». В інституті діятимуть дев’ять відділень: теорії драми, «Brecht-Zentr», англомовної драми, драматургії романомовних країн, драматургії слов’янських країн, «Австрійський центр» «Перекладацька майстерня», театр-лабораторія «Бурсаки» та терміносистеми. Керуватимуть відділеннями науково-дослідного інституту викладачі ЖДУ ім. І. Франка, які є учнями директора. Науково-дослідний інститут з проблем історії та теорії драми працюватиме на громадських засадах. На базі «Драматургії» виходитиме й офіційний часопис «Мистецтво і наука», перший номер якого  представлено на урочистостях.

«Створення науково-дослідного інституту ставить за мету об’єднати навколо нього не лише вчених ЖДУ імені Івана Франка, а й України та Німеччини, Польщі, Словаччини, Чехії – Західної Європи. Наука не може мати кордонів. Вона не може існувати в одній країні, а в іншій ні. Інститут не буде обмежуватися лише літературними студіями, це буде значно ширше коло проблем та ідей», – каже директор «Драматургії» Олександр Чирков.

Прес-центр ЖДУ ім. І. Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *