Без довідки з роботи студентам не видадуть дипломів - robota

Учні деяких вузів країни зіткнулися з серйозною проблемою. Студентів-бюджетників окремих вузів не хочуть допускати до захисту диплома без договору про працевлаштування.

«Це вони так хочуть показати, що у них всі випускники працевлаштовуються, – поділився координатор громадської ініціативи «Студентський захист» Андрій Черних. – Інших важелів впливу на випускників у них немає. Але ні за Конституцією, ні за законом вимагати такі довідки вони не мають права. Мені скаржилися студенти з Харкова, Луганська, з Тернополя… Взагалі це – проблема всіх вузів. Але все ж таки розуміють, що це профанація: студент, який переживає, готує диплом, мусить ще бігати містом і шукати якісь довідки. ВНЗ же не надає йому роботу, а вимагає, щоб він сам її знайшов. А тут хто його візьме? Він або не зможе працювати, або готуватися до захисту».

У вузах обов’язкові довідки про роботу заперечують. «У законі такого не прописано, – повідомляє Віктор Андрущенко, ректор Національного педагогічного університету ім. Драгоманова. Тому я думаю, що це самодіяльність вузів. Може, вони домовляються зі студентським самоврядуванням, з самими студентами… У мене у вузі такого немає».

Вчора в Міносвіти запевнили, що владнають  проблему договорів про працевлаштування. «Ми працюємо над цим», – запевнив заступник міністра Олексій Дмитров. Також Міносвіти офіційно заявило, що довідки про працевлаштування – незаконні. “Нам приходить дуже багато звернень від випускників та їх батьків про вимогу таких довідок. Такі дії викликають недовіру до статистичних даних від вузів про працевлаштування випускників, – заявив заступник міністра Євген Суліма. – Звертаємо увагу вузів на неприпустимість адміністративного тиску на студентів”.

За матеріалами СЕГОДНЯ.ua 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *