9 листопада в Міністерстві освіти і науки України відбулась презентація проекту стандарту вищої юридичної освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, в якій узяли участь перший заступник міністра Інна Совсун, а також представники ОБСЄ та USAID.

Інна Совсун наголосила на важливості реформи юридичної освіти, оскільки вона безпосередньою пов’язана з реформою судовою та правоохоронних органів. «Ми маємо чіткий план дій –  цього навчального року ввести стандарт юридичної освіти, а також пілотний проект із тестування юристів-бакалаврів при вступі на магістерську програму», – повідомила перший заступник міністра.

За словами Інни Совсун, триває робота зі створення науково-методичної ради при міністерстві, після якої будуть створені науково-методичні комісії, що затверджуватимуть стандарти, зокрема з юридичної освіти. Склад ради та комісій формуватиметься на конкурсній основі. Міністерство планує ввести стандарти й з інших спеціальностей. Як пояснила перший заступник міністра, стандарт визначатиме компетенції, якими повинен володіти випускник. «Стандарт не вказуватиме університетам, які предмети викладати», – наголосила Інна Совсун.

З наступного навчального року міністерство планує зробити обов’язковим тестування бакалаврів-юристів при вступі на магістратуру. На думку першого заступника міністра, таке тестування дасть змогу покращити якість юридичної освіти, а також об’єктивніше оцінювати рівень їхніх знань. Сьогодні вже близько 30 вищих навчальних закладів виявили бажання долучитися до проекту.

Посол Вайдотас Верба, координатор проектів ОБСЄ в Україні, зазначив, що з 2006 року ОБСЄ працює над удосконаленням української юридичної освіти. «Важливо, щоб усі країни ОБСЄ створювали демократичні інституції. Тому ми тісно співпрацюємо з українським Урядом та провідними університетами в розробці стандартів правової освіти», – наголосив Вайдотас Верба.

Заступник керівника проекту USAID «Справедливе правосуддя» Наталія Петрова зазначила, що сучасні умови економіки та потреби правової держави вимагають нової якості підготовки юристів. «В умовах верховенства права країні потрібні юристи, які знають і поважають моральні цінності та ідеали демократії», – сказала Наталія Петрова.

Як повідомив член Вищої ради юстиції Андрій Бойко, проект стандарту освітньо-професійної програми першого (бакалаврського) рівня вищої юридичної освіти передбачає збільшення обсягів вивчення професійно орієнтованих дисциплін, навчально-виробничої практики, а також обов’язкове вивчення всіх фундаментальних галузей права. Проект стандарту пропонує зробити фіксованими терміни навчання: чотири роки для бакалаврів і п’ять – для магістрів.

 Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *