9 листопада 2015 року, у День української писемності та мови, в Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя відбулося відкриття XVІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. В урочистостях взяли участь представники учнівської, студентської молоді, громадськість області.

«Українці були, є і залишаються патріотами, а це означає, що від рідної мови вони ніколи не відступляться», – наголосив доктор філологічних наук, професор, директор Інституту української мови Національної академії педагогічних наук України Павло Гриценко.

За словами директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрія Кононенка, найперше і найголовніше завдання МОН – розвиток і функціонування рідної мови у сфері освіти; підготовка суспільства до того, аби кожен із нас користувався українською мовою в повсякденні. «Ми кожної хвилини, а не лише 9 листопада, повинні дбати про українську мову, і коли сьогодні ми разом з учнями та педагогами у полтавській школі № 3 писали Диктант національної єдності, це було дуже зворушливо. На мою думку, для того, щоб пробуджувати в наших учнів, студентів любов до рідної мови, маємо використовувати не тільки уроки та лекції, а й неформальні заходи», – сказав директор департаменту.

Від імені Союзу українок Олена Касіян привітала учасників конкурсу та зазначила, що, попри великі труднощі, особливо зараз, коли в Україні йде війна проти, коли Україна бореться, захищаючи свою незалежність, територіальну цілісність і свої цінності, такий конкурс відбувся.

Щороку близько 5 тисяч учасників із Полтавщини беруть участь у конкурсі імені Петра Яцика. Під час свята Ліга українських меценатів відзначила подарунками активних учасників-полтавців минулорічного, XV конкурсу з української мови. Почесну подяку Ліги отримав колектив Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

На підтримку української мови Полтавською обласною радою започатковано обласну літературну премію імені Л. Бразова.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *