Запорізький національний університет відвідала почесна делегація представників землі Саксонія-Ангальт. Під час офіційної зустрічі з ректором вишу Миколою Фроловим гості окреслили шляхи співпраці в науковій та освітніх галузях. До Запоріжжя вони завітали з метою розвитку міжрегіональної співпраці в Запорізькій області. Очолив представництво поважних гостей Державний міністр та голова Державної канцелярії землі Саксонія-Ангальт пан Райнер Робра.

Співорганізатором заходу виступили представники Запорізької обласної державної адміністрації, а саме – заступник начальника управління зовнішніх відносин та зовнішньоекономічної діяльності Артур Бойко. До делегації також увійшли: начальник відділу міжнародного співробітництва Державної канцелярії Буркхард Фібер, заступник начальника відділу протоколу, доктор Міхаель Шайтхауер, депутат парламенту (фракція «Християнсько-демократичний союз») Бернд Хайнеманн, депутат парламенту (фракція «Союз 90 – Партія Зелених») Зйерен Хербст, експерт відділу міжнародних ринків Магдебургзької торгово-промислової палати Андреас Керциг, генеральний Консул ФРН, почесний доктор Вольфганг Мьосінгер.

IMG_0092Ректор Запорізького національного університету Микола Фролов,  проректор із наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор із адміністративно-господарської роботи Сергій Кушнір і керівник «Центру співробітництва Запоріжжя-Магдебург» (Німеччина), завідувач кафедри прикладної математики і механіки, доктор технічних наук, професор Віктор Грищак ознайомили учасників делегації з територією студентського містечка, його корпусами, комп’ютерними класами, музеєм, а також лабораторією енергоефективності та енергозбереження вишу.

Микола Фролов розповів гостям про структуру Запорізького національного університету, його матеріально-технічну базу, контингент студентів і викладачів. Гостей також цікавили джерела фінансування вишу, на що ректор повідомив, що від держави університет отримує 50% фонду заробітної плати, стипендіальні виплати та соціальну допомогу дітям-сиротам. Решта – це виключно університетські надходження, що йдуть на оплату комунальних послуг, зміцнення бази вишу, його розвиток тощо.

Члени делегації цікавилися пропорційним співвідношенням між технічними та гуманітарними дисциплінами, кількістю іноземних студентів, програмами академічних обмінів ЗНУ, співпрацею із закордонними вишами, європейським вектором розвитку ВНЗ.

Ректор Микола Фролов детально розповів, що в Запорізькому національному університеті запроваджена Концепція вивчення іноземних мов, працює Центр інтенсивного вивчення іноземних мов та Центр німецької мови (партнер Гете-інститут, м.Київ). Микола Олександрович звернув увагу гостей, що сучасні аудиторії оснащені новими комп’ютерами і навіть стиль оформлення інтер’єру навчальних корпусів є демократичним уже за своїм задумом – прозорі двері, відкритість навчального процесу.

Ключовим пунктом екскурсійної програми гостей стало відвідання Центрального теплового пункту вишу, що знаходиться в приміщенні лабораторії енергоефективності та енергозбереження. Проректор з адміністративно-господарської роботи Сергій Кушнір зауважив, що саме звідси здійснюється постачання тепла та гарячої води до студмістечка. Підігрівач теплої води, який використовували раніше, залишили в лабораторії вже як експонат. Гості ознайомилися з розробленим у 2009 році ноу-хау науковців Запорізького національного університету, що автоматично регулює температурний режим і систему подачі води й тепла. За цими процесами можна слідкувати онлайн. Це дало можливість вишу скоротити споживання енергії в 5,5 разу, завдяки впровадженню таких енергоефективних технологій. Членам делегації розповіли й про утеплення будівель ЗНУ, про програми із заміни старих вікон на енергоощадні, які ВНЗ виготовляє на власній базі.

Учасники зустрічі обговорили шляхи співпраці землі Саксонія-Ангальт та Запорізького національного університету в науковій та освітніх галузях. Серед можливих перспектив звучали пропозиції щодо підписання партнерських угод із численними дослідницькими установами землі Саксонія-Ангальт, а також із його провідними університетами. Ректор ЗНУ Микола Фролов висловив гостям окрему подяку за надані пропозиції та запевнив їх у позитивному вирішенні визначених завдань.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *