Сьогодні, 10 листопада, у Всесвітній день науки, Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Нагадаємо, що протягом жовтня – листопада засідання робочої групи з доопрацювання законопроекту транслювалися онлайн. Так, кожен охочий мав змогу стежити за перебігом дискусій, що мали визначальний характер для майбутнього української науки. Тож тривала й наполеглива праця фахівців дала перший результат – Верховна Рада прийняла за основу цей документ.

Гриневич ЛилияНапередодні, 9 листопада, голова Комітету ВР з питань науки та освіти Лілія Гриневич на своїй сторінці у Фейсбуці написала:

“Першим у порядку денному у Всесвітній день науки слід розглянути законопроект «Про наукову та науково-технічну діяльність»!

Сьогодні на Погоджувальній раді привернула увагу депутатів до необхідності включити до порядку денного проект закону України на базі законопроекту “Про наукову і науково-технічну діяльність” (реєстр. № 2244а) до розгляду в першому читанні”.

Хоча це тільки перший крок, проте стійка тенденція до реформ у вітчизняній науці, безперечно, є.

Довідково

Проект Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність» за № 2244а спрямований на модернізацію законодавчого забезпечення сфери наукової і науково-технічної діяльності та передбачає створення нових підходів до управління і фінансування у науці, забезпечення ефективності та прозорості при здійсненні наукових досліджень і розробок та при їх фінансуванні, підвищення рівня ефективності взаємодії представників наукової громадськості, органів виконавчої влади та реального сектора економіки у формуванні та реалізації єдиної державної політики у сфері наукової і науково-технічної діяльності, створення законодавчого підґрунтя для комерціалізації результатів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок, що здійснюються державними науковими установами, а також актуалізації окремих положень чинного Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Трансляції засідань Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти щодо обговорення проекту закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» здійснював Освітній портал “Педагогічна преса”.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *