9 листопада 2015 року в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася обласна науково-практична конференція «Розвиток писемності в Україні: історія і сучасність», приурочена до Дня української писемності та мови.

Свято організували та провели кафедра педагогіки та психології спільно з кабінетом методики викладання суспільно-гуманітарних і художньо-естетичних дисциплін.

Відкриваючи урочистий захід, директор інституту Тетяна Палько наголосила на ролі рідного слова в становленні людини та країни, на його націєтворчій ролі.

Завідувач кафедри педагогіки та психології Лідія Ходанич окреслила концептуальні питання становлення писемності слов’ян у вимірі європейського полікультурного простору.

Завідувач кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних і художньо-естетичних дисциплін Тетяна Гнаткович розкрила роль рідного слова в епоху Нестора-літописця, зупинилась на практичних аспектах застосування фактів історичного минулого в умовах сучасного навчально-виховного процесу.

Завідувач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти Марія Баяновська окреслила роль слова як виразника духовності особистості, особливо наголосила на дослідженні ролі рідного слова в працях Василя Сухомлинського.

Також до обговорення долучились вчителі. Оксана Уйфолуші з Чепівської ЗОШ І-ІІІ ст. Виноградівського району розповіла про мову як засіб вираження національної самосвідомості, Наталя Дубровська з Усть-Чорнянської ЗОШ І-ІІІ ст. Тячівського району – про українську мову та Інтернет, Світлана Коцубняк з Мукачівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім. О.Пушкіна – про культуру спілкування сучасної молоді, Оксана Чейпеш з Ужгородської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ст. – про парцеляцію в українській літературній мові, Ігор Мороз із Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 – про розвиток української мови в часи полемічної літератури.

За інформацією Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *