Днями на своєму офіційному сайті МОНУ розмістило для обговорення проект закону «Про освіту». За результатами аналізу його положень ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямував відповідні пропозиції та застереження до Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України та Міністерства освіти і науки України. 

Читати також: Увага! Зараз триває онлайн-трансляція із засідання робочої групи, що працює над законами “Про освіту”, “Про вищу освіту” тощо. Також будуть порушені питання щодо забезпечення учнів 1 – 4 класів безкоштовним харчуванням, працевлаштування випускників ВНЗ і відновлення безплатного проїзду школярів та студентів.

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України вважає, що норми нового закону «Про освіту» мають базуватися на гарантіях держави, визначених статтею 53 Конституції України, не можуть погіршувати зміст і обсяг прав освітян, що заборонено статтею 22 Конституції, та враховувати Рекомендації ЮНЕСКО «Про становище вчителів».

Серед норм, на яких наполягає, зокрема, профспілка, такі:

– визнання освіти як головного пріоритету та основи розвитку громадян і країни, зокрема шляхом відповідних капіталовкладень;

– обов’язковість повної загальної середньої освіти;

– забезпечення державою доступності і безоплатності дошкільної, повної загальної середньої освіти дітям незалежно від їх місця проживання, а також професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних, закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання.

Ознайомитись із пропозиціями ЦК Профспілки працівників освіти і науки України щодо Проект закону «Про освіту» можна тут.

За матеріалами Профспілки працівників освіти і науки України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “Освітянська профспілка України оприлюднила пропозиції до законопроекту «Про освіту»”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *