Перший керівник відділу міжнародних зв’язків Кіровоградського національного технічного університету Василь Воробєйчик нагороджений орденом Сільськогосподарських заслуг Міністерства сільського господарства Франції.

Наприкінці жовтня, під час святкування «Дня Франції в Україні» у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза», посол Франції в Україні Ізабель Дюмон вручила ордени Merite agricole трьом українцям, представленим до цієї почесної нагороди протягом останніх чотирьох років.

Василя Воробєйчика відзначено орденом Сільськогосподарських заслуг за багаторічну роботу з налагодження співпраці між Кіровоградським національним технічним університетом та французькими вищими навчальними закладами в напрямах обміну студентами та викладачами, організації стажувань тощо. Зокрема, було встановлено відносини між Кіровоградським національним технічним університетом і десятком французьких навчальних закладів, схожих за профілем з КНТУ; були реалізовані спільні проекти TEMPUS. За підтримки відділу міжнародних зв’язків понад 400 студентів університету побували на стажуванні у Франції, більше 20 студентів КНТУ навчалися в спільних франко-українських магістратурах та отримали у Франції дипломи магістра; спільно з французькими науковцями і викладачами було проведено кілька міжнародних наукових конференцій. Крім цього, Кіровоградський національний технічний університет відвідали сотні французьких науковців і французьких студентів сільськогосподарського профілю. Вони знайомились з університетом, фермерськими господарствами, сільськогосподарськими та переробними підприємствами, відкриваючи для себе агропромисловий комплекс України.

Довідково

Орден Сільськогосподарських заслуг (L’Ordre du Merite agricole) було засновано 7 липня 1883 року тодішнім міністром сільського господарства Франції Жюлем Меліном. Як зазначається на веб-сторінці Ордену, Жюль Мелін створив цю нагороду для відзначення заслуг і досягнень у галузі сільського господарства фермерів, агрономів, вчених. На початку 1880-х років у цій галузі працювало понад 18 млн осіб, тому, не маючи можливість збільшити кількість призначень в ордені Почесного легіону, Жюль Мелін вирішив створити аналогічну нагороду, але лише для працівників сільського господарства.

Олександр Виноградов, КНТУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу