Протягом кількох місяців юні конструктори навчально-виробничого комплексу загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. – ліцею № 4 (Могилів-Подільський) гуртка авіамоделювання Вінницького обласного центру технічної творчості учнівської молоді під керівництвом досвідчених викладачів працювали над створенням розвідувального безпілотника-гексокоптера.

До справи долучилися керівники міста, волонтери, освітяни. Завдяки спільним зусиллям наприкінці жовтня літальний апарат здійснив свій перший показовий політ.

«Гексокоптер має 6 моторів і 6 гвинтів – це гарантія успішного приземлення: якщо пошкодять один, він і на 5-ти долетить. У разі ушкодження включається автопілот, і він не долітає до точки, а повертається. Можна на будь-якій ділянці шляху зупинитись і підлетіти нижче, більш детально розвідати  обстановку», – зазначив керівник авіамодельного гуртка Володимир Водзянівський.

Гексокоптер обладнано FULLHD-відеокамерою, що здійснює запис на флешку. В майбутньому прилад обладнають передавачем, щоб дані в режимі реального часу записувались на ноутбук оператора.

Основне завдання безпілотника – виконувати розвідувальні операції. Розробники обладнали його системою навігації «Глонус». Росіяни  працюють на даних частотах, а тому не блокують їх. Гексокоптер може переносити вагу до 5 кілограмів, а тому здатен проводити і диверсійні операції в тилу ворога.

Після здійснення показового польоту гексокоптер був переданий прикордонному загону, що виконує завдання з охорони державного кордону України у Львівській області.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *