Науковці: Олімпійськими чемпіонами стають люди зі схожими параметрами та будовою тіла - PhelpsПід час Олімпійських ігор у Лондоні деякі спортсмени здивували світ своїми унікальними можливостями. Легендою став 27-річний плавець Майкл Фелпс, який здобув  на чотирьох Олімпіадах 22 медалі.

Що робить людей чемпіонами: надприродні фізичні дані, тренування чи бажання стати першим? Відповідь на це запитання шукали американські науковці з клініки Мейо у штаті Міннесота.

“Більшість елітних атлетів мають якості, які вирізняють їх серед інших людей. Завдяки цьому вони можуть змагатися на високому рівні”, – каже лікар Майкл Баствік.

Більшість спортсменів, які змагаються у плаванні на високому рівні – мають дуже схожі параметри та будову тіла. Всі вони як правило ростом під  два метри, однак маса тіла не перевищує 90 кілограмів. Високий зріст – перевага у плаванні. Однак в інших видах спорту, навпаки, більш успішні невисокі атлети. У таких видах спорту, як гімнастика важливим є співвідношення маси тіла та сили, яку генерують ваші м’язи. Це дає можливість виконувати складні трюки. І перевагу тут мають якраз низькорослі. Майкл Джойнер каже, що низькі бігуни на довгі дистанції також мають перевагу:

“Кілька років тому ми проаналізували групу із 50 легкоатлетів, які подолали 10-кілометрову дистанцію за 27 хвилин. 49 із них – із Східної Африки, в середньому кожен з них був заввишки 160 сантиметрів і вагою від 54 до 58 кілограм”.

Мешканці Східної Африки живуть у високогірних регіонах і мають більший об’єм легень. Але Джойнер каже, що перевага не лише у цьому:

“Важливо й те, як рухається кров із серця до легень та шкіри і як швидко вона доставляє кисень до клітин”.

Дослідник Джойнер каже, що хоч успішні атлети і мають певні фізичні переваги, втім, ці задатки не можна назвати надприродними:

“Справа у тренуванні. Вони отримали прекрасну підготовку і навчилися зосереджуватися під час змагань”.

Дослідники підсумовують, що неординарні фізичні властивості лише на 20 % є запорукою успіху атлета. Решта 80 % – це психологічна підготовка та довгі години професійного і наполегливого тренування.

За матеріалами pravda.com.ua

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *