У четвер, 19 листопада, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зустрівся з Комісаром ЄС з питань культури, молоді та спорту Тібором Наврачичем, який уперше перебуває в нашій державі.

Співрозмовники привітали етапну подію у відносинах України та Європейського Союзу у сфері культури –  підписання Угоди між Урядом України та Європейською Комісією про участь у програмі «Креативна Європа», що відкриває Україні доступ до спільного культурного простору ЄС.

Ця масштабна програма Європейського Союзу відкриє нові перспективи і можливості для популяризації української культури в Європі, доступу до засобів і можливостей ЄС для розвитку, зокрема креативної індустрії, кіномистецтва.

Окремо глава українського Уряду відзначив можливість перекладів українських авторів мовами країн ЄС і творів європейських авторів українською.

Прем’єр-міністр України наголосив, що участь у програмі «Креативна Європа» є дуже важливою: «Україна хоче бути частиною великої європейської сім’ї. Я радий, що ми маємо спільний культурний шлях».

Арсеній Яценюк та Тібор Наврачич обговорили конкретні кроки, спрямовані на поглиблення співробітництва між Україною та Євросоюзом у сфері університетських і студентських обмінів. Було відзначено ефективність програми обмінів Erasmus, яка вже сьогодні працює в Україні.

Співрозмовники обговорили ситуацію з підтримкою наукової сфери України і допомогу в контексті потреб університетів, евакуйованих з територій, що потерпають від російської агресії.

Арсеній Яценюк звернувся до Тібора Наврачича стосовно можливостей підтримки в намірах Уряду створити в Україні мережу провідних середніх шкіл, розпочинаючи з укрупнених закладів регіонального значення, щоб у таких навчальних закладах уже скоро можна було побачити зразки передового підходу в середній освіті.

За інформацією департаменту інформації та
комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *