Продуктивно пройшло відрядження до Франції декана факультету іноземної філології ЗНУ, доцента Галини Морошкіної. За результатами зустрічей з адміністрацією та викладачами Університету Дю Мен, були визначені напрями, за якими розшириться співпраця між українським і французьким вишами. Зокрема, йшлося про збільшення кількості спеціальностей  програми подвійного диплома, що діє в ЗНУ ще з 2008 року. Приємною стала і звістка про те, що Запорізький національний університет виграв кілька стипендій на здійснення академічних обмінів за міжнародною програмою Європейського Союзу  Еразмус+. За цією програмою десятеро викладачів і студентів ЗНУ відвідають Університет Дю Мен з метою вдосконалення професійних компетенцій.

Запорізький національний університет відомий у Франції як надійний партнер і потужний освітній осередок з підготовки фахівців різних напрямів. Президент університету Дю Мен Рашид Гержума висловив своє задоволення від співпраці з нашим вишем, а директор Інституту науки і техніки Бернар Кастанєда та заступник директора з питань міжнародного співробітництва Ніріна Рандріанантоандро відзначили високий рівень знань студентів ЗНУ.

Під час зустрічі Галини Морошкіної, яка є координатором програми подвійного диплома в ЗНУ, з проректором з міжнародних відносин Еліан Альмале йшлося про розширення меж програми, зокрема за такими напрямами, як історія, англійська мова, правознавство.  А от представники історичного департаменту Університету Дю Мен Венсен Коріол та Аліна Дюран зацікавилися археологічними розвідками наших істориків на Мамай-горі та запропонували організувати спільні розкопки за участі українських і французьких науковців в обох країнах.

Також Галина Федорівна обговорила з директором департаменту «Французька мова як іноземна» Жаном-Франсуа Бурде тематику подальших відеоконференцій для студентів Запорізького національного університету, а з заступником директора з питань міжнародного співробітництва департаменту «Англійська мова» Елізабет Деламот – варіанти підготовки подвійного диплома для студентів ЗНУ, які вивчають англійську мову як першу та французьку як другу.

Варто зазначити, що за 8 років існування програми подвійного диплома навчання в Університеті Дю Мен пройшли або продовжують 19 студентів Запорізького національного. Зокрема, представниці фізичного факультету ЗНУ Вікторія Дребезгова та Кристина Зінченко зараз навчаються в  магістратурі французького вишу, а Євгенія Чабан та Оксана Черкас завершили її та вступили до аспірантури з фізики Університету Дю Мен. З біологічного факультету ЗНУ завершили програму подвійного диплома Наталя Дударева, яка працює в лабораторії м. Анже, а Ангеліна Чемерис та Лілія Харчевська вирішили вступити до магістратури за іншими галузями знань. Успішно завершила навчання за економічним профілем Катерина Шаповалова, а за напрямом менеджменту – студентка факультету менеджменту ЗНУ Юлія Короткевич, яка вступила до магістратури Університету Дю Мен на спеціальність «Економіка». А от Анастасія Васильєва тільки розпочала навчання в Дю Мен за спеціальністю «Менеджмент», Анна Головкова вже його завершила та працює в Парижі.

Окрім того, в Університеті Дю Мен за підтримки Посольства Франції в Україні пройшли стажування 11 викладачів Запорізького національного університету: Вікторія Меняйло та Олександр Яновський (фізичний факультет), Володимир Сарабєєв та Євгенія Ткач (біологічний факультет), Тетяна Уділова, Євгенія Стуліна, Олена Волгіна, Юлія Третяк, Галина Морошкіна, Марина Максименкова, Наталя Проскуріна (факультет іноземної філології).

Існує і дистанційна форма навчання за програмою подвійного диплома. Так, 20 осіб завершили перший рівень магістратури Університету Дю Мен за спеціальністю «Французька мова як іноземна». У рамках програми представникам ЗНУ пропонували пройти літні курси з вивчення французької мови, на яких побували 37 студентів і викладачів ЗНУ.

Нагадуємо, що підготуватися до участі в програмі подвійного диплома можна у Французькому лінгвістичному центрі ЗНУ. Протягом 2007 – 2015 років такою нагодою скористалися 32 студенти та викладачі ЗНУ.

До речі, минулого навчального року ЗНУ був задіяний у 30 міжнародних проектах. Серед них – проект Сьомої рамкової програми ЄС «Pyrses Sem Data», програма «Мевляна», «Гумерія», «Еразмус+», «Електра» тощо. Учасниками програм академічної мобільності стали 175 осіб: 110 студентів і 65 викладачів, ще 10 науково-педагогічних працівників університету отримали право на довгострокові закордонні стажування у вишах і науково-дослідних установах США, Великої Британії, Іспанії, Франції, Португалії, Румунії.

 Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *