20 листопада Кіровоградський національний технічний університет домовився про співпрацю з приватним університетом Адамас із міста Колката, столиці індійського штату Західний Бенгал.

Відповідний договір про професійне співробітництво минулої п’ятниці підписали ректор Кіровоградського національного технічного університету, професор Михайло Черновол та канцлер приватного університету Адамас Саміт Рей під час візиту до КНТУ делегації індійського навчального закладу. Зокрема, договір передбачає проведення спільних наукових семінарів, конференцій; обміни викладачами, науковими працівниками та студентами; обмін інформацією з питань вищої освіти, наукової і дослідницької роботи; надання взаємного доступу до бібліотек, наукових публікацій; виконання спільних науково-дослідних проектів. Також український та індійський університети обговорили можливості спільного навчання студентів технічних та економічних спеціальностей, які могли б отримувати після завершення такого навчання подвійні дипломи.

Налагодження співпраці між КНТУ та індійським університетом сталося завдяки взаємодії випускника кіровоградського вищого навчального закладу пана Парімала Чандра Бісваса, який очолює відділ міжнародних відносин університету Адамас в Колкаті, та відділу міжнародних зв’язків КНТУ.

У складі університету Адамас (Adamas University)  п’ять факультетів: факультет інженерії та технологій, факультет природничих наук, факультет вільних мистецтв, юридичний факультет, факультет комерції та управління. До освітньої групи університету також входять технологічний інститут та інститут педагогічної освіти.

«Зараз Уряд Індії приділяє величезну увагу системі вищої освіти. За статистикою, лише 20 % молоді в Індії здобуває вищу освіту. В більш розвинених країнах цей показник значно вищий, тому ми намагаємося поліпшувати та розвивати нашу систему освіти, зокрема завдяки залученню закордонних експертів та вивченню досвіду систем вищої освіти інших країн», – прокоментував початок співпраці з КНТУ канцлер приватного університету Адамас пан Саміт Рей.

«Нас дуже цікавить співпраця з українськими вищими навчальними закладами, – запевнив директор відділу міжнародних відносин університету Адамас Парімал Чандра Бісвас. – Україна розташована в Європі. У нас в Індії є інтерес як до вашої країни, до вашого народу, так і до вашої системи освіти. Україна посідає не останнє місце саме в наукових дослідженнях. Я навчався тут в інституті, аспірантурі, тому на особистому досвіді знаю про досить високий рівень вищої школи України».

Як зауважив ректор КНТУ, професор Михайло Черновол, новий напрям співробітництва університету відкриває значні перспективи для обох навчальних закладів, тому договір про співпрацю обов’язково буде розширюватися та доповнюватися новими програмами.

Олександр Виноградов, КНТУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *