На  запрошення голови Товариства «Діти Чорнобиля» Габріели Шультце в рамках проекту «Зустріч учнів України та Німеччини» днями делегація учнів ліцею відвідала місто Потсдам.  

Мета міжнародного проекту — ознайомлення з історією, культурою та традиціями німецького народу, підвищення рівня знань учнів з іноземної мови та навичок живого спілкування.

Програма поїздки була надзвичайно насиченою. Дуже цікавою була зустріч наших учнів з учнями школи міста Гліндоу. Говорили про Батьківщину.  Спочатку ми представили свою країну, її герб, прапор, символи, наш рідний ліцей «Голосіївський». Також кожен  учасник презентував себе та своє розуміння того, що означає  поняття «Батьківщина». Працювали в групах, створювали плакати, які присвячували нашій темі, а потім дружно обговорювали побачене і почуте. Наступного дня до нас приєдналися біженці з Сирії, Афганістану, Македонії, які представили свої країни, ознайомили нас із ситуацією в них і розповіли про нелегкий шлях біженців до Німеччини. Кожен з учнів, працюючи в групах, міг поставити ровесникам з інших країн запитання про Батьківщину, традиції, цінності, плани на майбутнє. Підбиваючи підсумки, дійшли  висновку, що, незалежно від країни, біженці опиняються перед однаковими проблемами і тому потребують нашої допомоги, співчуття та розуміння.

У програмі поїздки було заплановано багато цікавих екскурсій: до музею – Експериментаріуму,  до музеїв історії Потсдама та Міхендорфа, парку Сан-Сусі (що в перекладі з французької означає «без турбот»), замку Сіціліенхоф, де в 1945 році відбулася Потсдамська конференція. А перед самим від’їздом учасники проекту розділилися на дві групи та провели краєзнавчий квест Потсдамом. Відповідаючи на запитання квесту, пригадали і екскурсії,  і свої знання з історії.

Один день проекту був присвячений творчості та креативу. Наші старшокласники разом із німецькими художниками створили власними руками три картини (одну з них вони привезли до Києва).  А ще писали японські «хокку»  на тему «Батьківщина» німецькою мовою.

Наша делегація дуже потоваришувала зі школярами з міста Гліндоу. Тож перед від’їздом відвідали міську школу на запрошення господарів. Порівняли системи освіти в Німеччині та Україні й познайомилися з адміністрацією закладу. Потім відбувся прийом у мера міста. Українські школярі  розповіли  поважному чиновнику про наш ліцей,  про проект, у якому вони беруть участь. Про українських школярів і проект написали в місцевій газеті.

На прощання учні і батьки німецької школи приготували для українських друзів пікнік у мисливському будиночку. Ми подякували всім за запрошення до Німеччини, і, звісно, висловили побажання продовжувати співпрацю. Приймаюча сторона попросила дітей оцінити проект і висловити свої думки про користь цього проекту для кожного учасника. Всі діти озвучили свої побажання з продовження співпраці. Під час усього проекту панувала дружня, сімейна та доброзичлива атмосфера.

Повідомляє прес-центр департаменту освіти і науки КМДА

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *