Нещодавно на факультеті соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету відбулася відкрита лекція «Досвід роботи сербського психологічного центру, що займається травмами війни», яку провела координатор Центру психологічної допомоги з військової травми (War Trauma Center, Воєводина, Сербія) Тамара Боскіч.

Послухати про досвід роботи психологічного центру завітало близько 70 фахівців міста й області, які працюють із категоріями населення, постраждалими від військових дій.

Під час лекції та подальшого її обговорення Тамара Боскіч наголосила на важливості роботи з дітьми під час збройних конфліктів. Також вона звернула увагу присутніх на те, що найтяжча категорія для роботи психологів у Сербії – ветерани військових подій. Як зазначила лектор, психологічна робота з військовими – це робота безпосередньо з травмою. Інтенсивність переживань під час військових подій значно перевищує інтенсивність переживань у мирний час, тому люди повертаються вже інакшими, дуже часто не довіряючи ані собі, ані, тим паче, психологам.

У рамках другої частини лекції учасники ставили запитання, що стосувалися таких проблемних тем, як: участь волонтерів у забезпеченні психологічної допомоги категоріям, що цього потребують; форми роботи спеціалістів Центру психологічної допомоги з військової травми (War Trauma Center); сімейні програми допомоги; особливості приміщення для психотерапевтичної роботи; участь держави у вирішенні проблем постраждалих; найефективніші психологічні методи тощо.

IMAG2512_новый размерТамара Боскіч читала лекцію англійською мовою, а перекладала Людмила Романенкова (Директор центру сім’ї «Флоренс», Запоріжжя).

Організаторами лекції виступали Менонітський Центральний Комітет (Andrew Geddert, Запоріжжя); факультет соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету (декан Ольга Пономаренко; доцент кафедри практичної психології Ольга Іщук); Центр сім’ї «Флоренс» м. Запоріжжя (директор Людмила Романенкова) та Центр психологічної допомоги з військової травми (War Trauma Center, Воєводина, Сербія. Координатор центру – Тамара Боскіч.

Повідомляє прес-центр ЗНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *