24 листопада 2015 року за ініціативи Румунського інституту миру (PATRIR), Міністерства освіти і науки України, а також за підтримки Міністерства закордонних справ Фінляндії відбулася конференція  на тему «Багатомовна освіта в Україні».

У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», представники Латвійського університету, освітяни Одещини, Буковини та Чернівецької і Закарпатської областей.

Привітав учасників конференції директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко, який, зокрема, наголосив, що багатомовна освіта є дуже важливою для розвитку освітньої галузі в Україні. Наявні ресурси та сучасні розробки відкривають нові перспективи для більш широкого впровадження проекту багатомовної освіти в українських навчальних закладах.

Виконавчий директор Румунського інституту миру Андра Тенасе наголосила, що мультилінгвальна освіта є інновацією в навчанні, яка допоможе школярам не тільки отримати академічну освіту кількома мовами, що є вагомим підґрунтям для майбутніх випускників у виборі їхнього подальшого життєвого шляху, а й сприятиме розвитку комунікативних навичок та творчих здібностей.

Головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин МОН України Світлана Харченко надала методичні рекомендації з розвитку багатомовної освіти в навчальних закладах України.

Досвідом роботи з впровадження багатомовної освіти в навчальних закладах поділилися з учасниками конференції Інна Друвієте, віце-ректор Латвійського університету, міністр освіти і науки Латвійської Республіки 2004-2006, 2014 р., а  також вихователі й учителі з Закарпатської, Чернівецької та Одеської областей.

Учасники конференції отримали цінну інформацію про стратегічні напрями партнерства з освітянами європейських країн, що сприятиме вже з 2016 року повноцінній реалізації програми «Мультилінгвальна освіта в Україні».

За інформацією Інституту модернізації змісту освіти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *